Predstavujeme nováčikov v drese FC Petržalka: Arnaud Konan

Muži  -  15 Feb 2023

Hráčom FC Petržalka sa stal obranca Arnaud Konan - štvrťfinalista MS do 20 rokov v roku 2019!

Nie je bežnou praxou, aby na slovenské trávniky prichádzali účastníci svetových šampionátov. O to cennejší je podpis zmluvy s 22-ročným obrancom Arnaudom Konanom, ktorý v roku 2019 reprezentoval Mali na svetovom mundiale 20-ročných v Poľsku.

A neišlo o epizódnu účasť. Talentovaný obranca patril k oporám mužstva, na turnaji odohral všetkých päť zápasov s výnimkou záverečných štyroch minút predĺženia v osemfinále proti Argentíne. Konan a spol. dokázali postúpiť zo skupiny, v osemfinále zdolali Argentínčanov po výsledku 2:2 v riadnom hracom čase na penalty 5:4 a dokráčali až do štvrťfinále, kde ich zastavilo Taliansko po výhre 4:2.

Arnaud Konan (vpravo) v drese Mali na MS do 20 rokov v roku 2019 v Poľsku.

Konanovi spoluhráči si medzitým našli miesto v renomovaných európskych kluboch. Mohamed Camara hráva v AS Monako, Boubacar Traoré vo Wolverhamptone a Sékou Koita v Red Bull Salzburg. Arnaud pôsobil v jarnej časti prebiehajúcej sezóny v pražskej Dukle, počas zimy sa stal hráčom FC Petržalka.

"Podľa mojich informácií nebol v Dukle Praha v obľube trénera, čo neznižuje jeho kvality. Dostali sme typ na tohto hráča a po týždni, kedy trénoval s naším mužstvom, bolo jasné, že hráča jeho kvalít jednoducho chceme. Je to mladý, ľavonohý stredný obranca s medzinárodnými skúsenosťami z mundialu 20-ročných a má všetky predpoklady, aby aj naďalej futbalovo rástol. Aj z tohto pohľadu je jeho prestup do Petržalky zaujímavý, verím, že vystuží defenzívne rady a bude pre mužstvo posilou,“ zhrnul dôvody jeho angažovania generálny manažér FC Petržalka, Andrej Kalina.

22-ročný Arnaud Konan absolvoval v petržalských farbách nesúťažnú premiéru v zápase proti FK Slovan Duslo Šaľa (2:0), doteraz nastúpil v piatich prípravných zápasoch.