Predstavujeme nováčikov v drese FC Petržalka: Dave Assuncao

Muži  -  14 Feb 2023

V najbližších dňoch si predstavíme nových hráčov aktuálneho kádra FC Petržalka pred štartom jarnej časti II. ligy. Bielo-čierny dres bude v odvetnej časti sezóny 2022/23 obliekať 20-ročný ľavonohý stredopoliar Dave Assuncao.

Fanúšikom, ktorí navštevujú prípravné zápasy v rámci zimnej prípravy, sa predstavil svojimi výkonmi na ihrisku. Herným prejavom, pohybom, prienikmi a finálnymi prienikmi je neprehliadnuteľný, niekoľkokrát sa dokázala presadiť aj gólovo. Naposledy v ostatnom prípravnom stretnutí v nedeľu proti českému Hodonínu.

Dostali sme na hráča typ od jedného z agentov, Assuncao pricestoval na Slovensko bezprostredne po skončení jesennej časti II. ligy, v petržalskom drese stihol odohrať ešte pred zimnou prestávkou jeden prípravný zápas a už po dvoch týždňoch presvedčil o svojich kvalitách,“ prezradil detaily príchodu Davida Assuncaa do nášho klubu generálny manažér FC Petržalka Andrej Kalina.

Dave Assuncao vyrastal v akadémii v Leicesteri (Advanced Football Development Academy), v sezóne 2019/20 pôsobil v anglickom Beaumont Park FC, odkiaľ sa presunul do Kirby Muxloe a v sezóne 2021/22 nastupoval v „Centrálnej divízii (Southern Football League Premier Division Central) v tíme Coalville Town.

Počas zimnej prípravy nastúpil vo všetkých prípravných stretnutiach, do streleckej listiny sa zapísal v zápasoch s FK Pohronie (2:0) a FK Hodonín (5:0).

David Assuncao disponuje ojedinelými futbalovými prednosťami, ktorými hráči na slovenských trávnikoch nedisponujú. Má rýchlosť, prehľad v hre, kvalitnú ľavačku plus veľmi dobrú pravačku. Pevne verím, že jeho hra sa bude páčiť a futbalovo pobaví fanúšikov,“ dodal na záver Andrej Kalina.