Proti FK Rača vysoká výhra 5:1, hetrik Šimona Štefanca

Muži  -  29 Jan 2022

V druhom prípravnom zápase v priebehu 19 hodín (včera sme privítali trnavský Spartak) zdolalo naše mužstvo v rámci zimnej prípravy treťoligový FK Rača 5:1.

Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v 3. min sa ocitol v gólovej príležitosti Kelemen, no brankár súpera jeho strelu zblízka včasným vybehnutím kryl. Prvý gól zápasu videli diváci po štvrťhodine hry, keď na ľavej strane šestnástky sa k lopte dostal Christopher Jozef Tvrdík a jeho strela k pravej žrdi zapadla do brány súpera – 1:0. Druhý gólový moment priniesla 31. min, kedy si na úrovni pokutového územia zasekol súpera Šimon Štefanec a umiestnenou strelou k ľavej žrdi zvyšoval na 2:0. Jeden z najkrajších momentov zápasu pripravila divákom v 35. min dvojica Hronec – Štefanec. Prvý menovaný poslal z hĺbky poľa presný pas na Štefanca, ten si loptu z prvej prevzal na prsia a z voleja prekonal gólmana Rače – 3:0.

Naše mužstvo mala zápas pevne v rukách aj v druhej časti hry. V 53. min sa ocitol vo výbornej šanci Tvrdík, ale v ideálnej pozícii bránu Rače prestretlil. Ďalšie góly padali až v záverečnej desaťminútovke. V 80. min stál Šimon Štefanec na správnom mieste na zadnej žrdi a zblízka doklepol na 4:0 a zároveň týmto gólom skompletizoval hetrik. Posledný gól do siete Rače strelil v 86. min z pokutového kopu Marko Kelemen, hostia strelili čestný gól na konečných 5:1 v 89. min, z pokutového kopu, po strele Tomáša Kubalu.

V najbližšom prípravnom zápase nastúpi tím trénera Auxta v sobotu 5. februára na ihrisku ViOn Zlaté Moravce.

FC PETRŽALKA – FK RAČA 5:1 (3:0)
Góly: 15. Tvrdík, 31., 35., 80. Štefanec, 86. Kelemen (11m) – 89. Kubala (11m)