Proti Košiciam sme siahali na bod, domáci FC rozhodol v závere o našej prehre 1:3

Muži  -  04 Nov 2021

V dohrávanom stretnutí 11. kola bol tím trénera Auxta blízko k bodovému zisku. Po úvodnom góle Branislava Spáčila vyrovnali domáci po hodine hry gólom Václava, v predposlednej minúte strelil gól na 2:1 pre domácich Pačinda a skóre uzavrel José Ricardo Cortés.

V dohrávke 11. kola II. ligy sa futbalisti Petržalky predstavili na neutrálnej pôde v Humennom proti tímu FC Košice. Skóre stretnutia otvorila v 12. minúte Petržalka. Lopta sa po zblokovanom pokuse Slivku dostala k Branislavovi Spáčilovi, ktorý ju umiestnil presne k žrdi Šemrincovej brány. O šesť minút vyrazil pozorný Igor Šemrinec ďalší pokus Spáčila. V 29. minúte pokryl brankár Sokol strelu Košičana Gubu. O chvíľu netrafil bránu Petržalky z dobrej pozície Václav a Peter Sokol bol na mieste aj pri pokuse Cortésa. V 36. minúte prestrelil z výhodnej pozície bránu dánsky útočník Marcus Molvadgaard. O dve minúty to skúšal z ľavej strany opäť Guba, ktorého pokus chytil brankár Sokol. V závere prvého dejstva ešte letela zblokovaná Molvadgaardova strela vedľa Sokolovej svätyne. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Košicami 1:0.

Do druhej polovice hry nastúpila Petržalka s dvojnásobnou zmenou keď Olivera Slivku a Branislava Spáčila vymenili Šimon Štefanec a Viktor Sliacky. V 52. minúte vyrazil gólman Petržalky Sokol pokus Molvadgaarda a na opačnej strane mieril vedľa Sliacky a po ňom nad aj Jakub Hronec. V 59. minúte Košičania vyrovnali. Vysoký center Mareka Václava z ľavej strany preloboval brankára Sokola a s pomocou ľavej žrde skončil v sieti. O chvíľu chytil brankár Košíc Šemrinec strelu striedajúceho Harbu. Na druhom konci hracej plochy hlavičkoval prudko kapitán Erik Pačinda, brankár Sokol skvele vytiahol loptu na žrď a k dorážke sa už nedostal Dávid Guba. 65. minúta priniesla prudkú strelu Turčáka lenže Šemrinec skvele zasiahol a vyrazil tento pokus na roh. V 73. minúte vystrelil nepresne domáci stopér Jakúbek. Onedlho bol brankár Šemrinec na mieste pri hlavičke Šimona Štefanca. Na druhom konci ihriska sa po skrumáži a hlavičkovom zakončení domáceho družstva zachránil Petržalku zákrokom na bránkovej čiare brankár Sokol. V záverečnej desaťminútovke stupňovali Košice svoj tlak. V 83. minúte trafil Molvadgaard s prispením Sokola do žrde. Následne pokryl brankár čiernobielych aj strelu Cortésa a akrobatické zakončenie Erika Pačindu. Potom uspel aj pri šanci striedajúceho Borisa Gálla zblízka. V 89. minúte sa Košice dočkali, keď sa po centri Jakúbeka presadil prudkou hlavičkou Pačinda. V samom závere udreli Košičania ešte raz, keď sa po prihrávke Lienera presadil strelou do odkrytej brány Kolumbijčan José Ricardo Cortés. Petržalka tak v Humennom podľahla Košiciam v pomere 3:1.

Najbližší zápas čaká na zverencov Mária Auxta v nedeľu 7.11.2021 o 10:30, kedy v domácej rozlúčke s jesennou časťou súťaže privítajú tím TJ Slavoj Trebišov.

FC KOŠICE – FC PETRŽALKA 3:1 (0:1)

Góly: 59. Václav, 89. Pačinda, 90. Cortés - 12. Spáčil
FC Košice: Šemrinec – Novák (67. Min Su Kim), Pačinda (90. Pavúk), Ntuli (78. Liener), Gallovič (67. Mosquera), Cortés, Václav, Kavka, Jakúbek, Guba (78. Gáll), Molvadgaard
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Rédeky, Nemec, Krisztín, Nagy, Slivka (46. Štefanec), Hronec (79. Hurný), Spáčil (46. Sliacky), Turčák, Kelemen (60. Harba)

FC Košice - FCPA 3:1 (0:1)