Proti lídrovi tabuľky z Banskej Bystrice remíza 1:1

Muži  -  07 Dec 2020

V zápase 15. kola II. ligy remizoval tím trénera Pecka s vedúcim tímom tabuľky Duklou Banská Bystrica 1:1. Vyrovnávajúci gól FC Petržalka strelil v 80. min z pokutového kopu Lukáš Gašparovič, naše mužstvo bodovalo v štvrtom zápase v rade, jesennú časť sezóny 2020/21 ukončili so ziskom 19 bodov.

V úvode boli aktívnejší hostia. V 8. minúte vystrelil tesne nad Ľubomír Willvéber. Zakrátko sa vyznamenal brankár Petržalky Ševčuk, keď famózne zneškodnil prudkú hlavičku Ľuboša Kupčíka z bezprostrednej blízkosti. V 18. minúte kopala Dukla pokutový kop po faule na Polievku v pokutovom území. Sám faulovaný sa z penaltového bodu nemýlil a otvoril skóre zápasu. 23. minúta priniesla slabú strelu Michala Dopatera, ktorú brankár Hruška chytil. O tri minúty hlavičkoval z dobrej pozície nad obranca hostí Nosko. V 36. minúte prihral Polievka Matejovi Staršiemu, lenže ten zblízka minul Ševčukovu svätyňu. V záverečnej päťminútovke prvej časti hry ešte vystrelil nad domáci Dopater a Gašparovičov priamy kop pokryl Matúš Hruška. Po prvom polčase tak viedla Banská Bystrica nad Petržalkou 1:0.

Do druhého polčasu poslal tréner hostí Stanislav Varga Lukáša Laksika namiesto Adama Hanesa. V jeho úvode mal dobrú príležitosť Matej Starší, ktorý po Frimmelovej prihrávke mieril zblízka nepresne. V 67. minúte hlavičkoval nad domáci Marek Václav. O päť minút neskôr chytil Vadym Ševčuk priamy kop Willvébera a onedlho bravúrne vyrazil prudkú Dolného strelu na roh, po chytil aj následnú hlavičku Noska. V 80. minúte zahrával priamy kop Martin Vician, brankár Matúš Hruška následne fauloval v pokutovom území. Nasledovala penalta, ktorú s istotou premenil Lukáš Gašparovič a vyrovnal na 1:1. Tesne po vyrovnávajúcom góle mohol poslať Banskú Bystricu opäť do vedenia Jozef Dolný, lenže jeho krížna strela letela mimo domácej brány. V závere stretnutia už ďalšie góly nepadli a tak Petržalka remizovala s Banskou Bystricou 1:1.

FC Petržalka – Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)