Prvenstvo BFZ na Memoriáli G. Princa s výraznou stopou FC Petržalka

U14  -  18 Aug 2022

Výber BFZ (hráčov do 15 rokov) triumfoval na turnaji XIX. ročníka Memoriálu Gejzu Princa s výrazným zastúpením FC Petržalka. Tréner Maroš Skovajsa bol kormidelníkom výberu mladých Bratislavčanov, v kádri BFZ figurovali brankár Stanislav Kovarčík a hráči v poli Matúš Kianička, Alexander Melia a Sameer Kovácz. Matúš Kianička sa stal najlepším útočníkom celého turnaja.

Futbalisti narodení po 1. januári 2008 v rámci futbalových akadémií a Útvarov talentovanej mládeže odohrali počas troch dní systémom každý s každým po tri zápasy. „Memoriál Gejzu Princa bol tretím a zároveň posledným turnajom regionálnych výberov U15 pred celoslovenským výberom hráčov do reprezentácie SR do 15 rokov. Snažili sme sa vybrať do výberu BFZ tých najlepších hráčov, aby sa mohli ukázať reprezentačným trénerom. Mužstvo ukázalo futbalové ale aj vôľové vlastnosti, v oslabení dokázalo v druhom zápase vybojovať veľmi cennú remízu a v treťom zápase dokázali chalani otočiť z 0:3 na konečných 4:3. Nič podobné sme my tréneri ešte nezažili, súper hral veľmi dobre, ale naši chalani verili, že by mohli zápas v druhej časti svojim odhodlaním ešte nakloniť na svoju stranu, strelili v druhom polčase rýchly gól a vo zvyšku zápasu sa im podarilo zápas otočiť na konečných 4:3,“ povedal smerom k priebehu turnaja tréner Maroš Skovajsa.

Vo výbere BFZ figurovali štyria hráči FC Petržalka – brankár Stanislav Kovarčík a hráči v poli Matúš Kianička, Alexander Melia a Sameer Kovácz. Matúš Kianička sa stal zároveň najlepším útočníkom celého turnaja. „Vystúpenie našich hráčov hodnotím veľmi pozitívne. Pre brankára Kovarčíka to bola premiéra v regionálnom výbere, svoje miesto si zastal veľmi dobre, zákrokmi podržal mužstvo a rozhodne nesklamal. Ofenzívni hráči Matúš Kianička, Alexander Melia ukázali smerom dopredu kreativitu a ukázali sa vo výbornom svetle, to isté platí aj Sameerovi Kováczovi, ktorý odviedol na kraji obrany výborné výkony a má všetky predpoklady stať sa moderným typom krajného obrancu s podporou ofenzívnej činnosti,“ zhodnotil vystúpenie petržalských hráčov Maroš Skovajsa.