Reprezentačné premiéry Sagana a Ďurdíka v tíme Slovensko U15 vo Walese

U15  -  05 Nov 2021

Hráči starších žiakov FC Petržalka U15, NICOLAS SAGAN a ADAM ĎURDÍK absolvovali v dňoch 2. a 4. novembra 2021 premiérové štarty v reprezentačných výberoch SR, debut s dvojkrížom na prsiach absolvovali v prípravných zápasoch SR15 vo Walese.

Kapitán petržalskej 15-ky Nicolas Sagan a jeho spoluhráč Adam Ďurdík boli súčasťou kádra reprezentačného trénera SR U15 Martina Žambu v dvoch prípravných zápasoch vo Walese. Reprezentačná premiéra dopadla na výbornú.

V prvom stretnutí na Newport Stadium remizovali Slováci s Walesanmi 1:1, keď domáci vyrovnávali skóre zápasu až v poslednej desaťmimnútovke. Adam Ďurdík nastúpil v základnej zostave a odohral celý zápas, Nicolas Sagan sa dostal na ihrisku v priebehu prvého polčasu, keď po polhodine hry vystriedal spoluhráča Alexa Kiša. V odvetnom zápase o dva dni neskôr na rovnakom štadióne Slováci zvíťazili 1:0 a opäť sme mali na ihrisku petržalské zastúpenie. Nicolas Sagan odohral celé stretnutie, Adam Ďurdík prišiel na ihrisko v 53. minúte.

Radosť z účinkovania chlapcov v repre neskrýval ani tréner petržalskej 15-ky Maroš Skovajsa. „Adam Ďurdík je viacmenej už hráčom našej 16-ky, Nicolas Sagan je kapitán tímu U15. Teší nás progres chlapcov i dosiahnuté výsledky a tiež skutočnosť, že v reprezentácii sa objavuje čoraz viac mládežníckych hráčov FC Petržalka. V širšej nominácii sa objavili tiež Alex Barilla, ktorý si odkrútil debut v reprezentácii nedávno proti Slovinsku a tiež Jakub Kusalík, ktorý má skvelú formu a je v hľadáčiku reprezentačných trénerov,“ komentoval početné zastúpenie nášho klubu Maroš Skovajsa.