Rozhovor s dorastencom Viktorom Vlčákom: ,,Pôsobenie v A-tíme je obrovskou motiváciou a úspechom, no nemôžem sa uspokojiť.''

Muži  -  04 Apr 2024

Stále iba 18-ročný, no o štarty v druhej mužskej najvyššej súťaži skúsenejší nádejný talent. Viktor Vlčák si v drese FC Petržalka pripísal prvé minúty v A-tíme ešte ako sedemnásťročný v zápase 16.kola 10. novembra v Pohroní. Ďalšie minúty si na svoje konto pripísal už na jar vo víťazných zápasoch doma proti Púchovu a v Trebišove. Prinášame vám rozhovor s týmto pravým obrancom.

Ahoj Viktor. Predstav sa prosím čitateľom.
,,Ahojte. Volám sa Viktor Vlčák, mám 18 rokov a narodil som sa v rakúskom Hainburgu, no väčšinu života žijem v bratislavskej Rači. Som hráčom FC Petržalka, kde hrám za dorastenecký tím U19 a som aj súčasťou A-tímu, s ktorým trénujem. K futbalu som sa dostal svojou aktivitou ako malé dieťa, rodičia mi potrebovali nájsť niečo, čomu sa budem venovať. Vybrali sme futbal, s ktorým som začal trošku neskôr ako ostatní, no ešte nebolo úplne neskoro, mal som približne 8 rokov. Začalo ma to baviť, ostal som pri tom a teraz je futbal môj život."

Priblíž fanúšikom svoju kariéru.
,,Moja kariéra začala v klube FK Rača, kde som začal v kategórii U9. Tam som pôsobil až do kategórie U14. Vtedy som sa spojil s trénerom FC Karlova Ves, kde som bol skoro tri sezóny. V začiatkoch kategórie U17 som prestúpil do FC Petržalka, kde zatiaľ pôsobím dva a pol sezóny."

Čo sa týka kategórie U-19, patríš k oporám mužstva a v poslednom zápase v Žiline si si obliekol aj kapitánsku pásku. Ako hodnotíš kabínu a doterajšie pôsobenie v lige?  
,,Máme výborný tím, veľmi veľa individuálne kvalitných hráčov, ktorí pôsobia aj v A-tíme. Sme skvelý kolektív, rozumieme si. Čo sa týka nášho tabuľkového postavenia, to nevyzerá príliš dobre (10. miesto zo 14-tich tímov, pozn.red.) čo ma mrzí, pretože viem, že máme na viac, dokonca by som povedal že omnoho naviac. Musí sa to nejako zlomiť a verím, že potom to bude už iba lepšie."

Čo pre teba znamená šanca pôsobiť aj v A-tíme?
,,Je to pre mňa obrovská motivácia. Môžem hrať pri skúsených hráčov v A-tíme ako napríklad kapitán Filip Oršula, ktorý hrá na mojom poste a mohol by som pokračovať mnohými inými menami. Je to pre mňa obrovský úspech, ale nemôžem sa uspokojiť, musím ďalej tvrdo pracovať a dúfam, že budem v Petržalke pôsobiť čo najdlhšie. Za každú šancu v A-tíme som vďačný a chcem ju využiť na maximum."

Aké máš osobné a tímové ciele v tejto sezóne?
,,Začal by som tímom, lebo celé to začína a končí pri kolektíve. Chceli by sme dosiahnuť čo najlepšiu priečku v tabuľke. Udržanie sa na aktuálnej tretej pozícii by bol pekný úspech pre tím, budeme robiť maximum pre čo najlepšie umiestnenie. S U19-tkou chceme taktiež skončiť čo najlepšie, verím v hornú polovicu tabuľky. Čo sa týka individuálnych cieľov, chcel by som nastúpiť v ligovom zápase doma v Petržalke v základnej zostave a ukázať, čo vo mne je."

Máš vo futbalovej kariére nejaké sny, ciele či plány do budúcna?
,,Určite mám sny, začal by som tým reprezentačným. Keďže som nikdy v reprezentácii nepôsobil, veľmi rád by som si to vyskúšal, či už v mládežníckej kategórii alebo neskôr v seniorskom mužstve. Taktiež by som chcel samozrejme napredovať a zažiť postupne tu najvyššiu možnú kvalitu mužského futbalu, zahrať si najvyššiu ligu, okúsiť silu veľkých štadiónov a všetko, čo s tým najvyššie ligy prinášajú."

ZAUJÍMAVOSTI:
Futbalový vzor: Cristiano Ronaldo
Životný vzor: Otec

Najväčší fanúšik:
Otec
Rituál pred zápasom/po zápase: Nemám

Obľúbené jedlo:
Burger
Obľúbený nápoj: Aloe vera

Obľúbený futbalový klub:
Real Madrid
Najobľúbenejší šport okrem futbalu:
Basketbal
Odkaz pre futbalistov v tvojom či mladšom veku:
 ,,Vždy robte viac ako ostatní! Pracovať tvrdšie, nikdy sa nevzdávať a neprestávať veriť. Sám som toho príkladom, postupne som si vyskúšal pôsobenie v tretej, neskôr v druhej a aktuálne aj v najvyššej dorasteneckej lige a taktiež v mužskom futbale."

Ďakujeme za rozhovor.

FOTO: Martin Gabura