Rozhovor s Patrikom Danekom: ,,V lige ponaháňať Prešov, v tabuľke strelcov ich útočníka Jozefa Dolného.''

Muži  -  22 Apr 2024

Futbalisti FC Petržalka dokázali zvíťaziť na horúcej pôde v Humennom. Z východu Slovenska si prinášajú veľmi cenné tri body. Skóre otváral obranca Arnaud Konan a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval najlepší strelec tímu Patrik Danek. Práve s druhým menovaným vám prinášame rozhovor počas krátkej pauzy v nabitom programe, keďže už v stredu čaká hráčov ďalší zápas, doma proti Spišskej Novej Vsi.

Ahoj Patrik. Podarilo sa nám zvíťaziť v Humennom a odnášame si tak cenný skalp tabuľkového suseda. Žlto-modrí okúsili príchuť prvej jarnej prehry. Ako by si zhodnotil zápas?
,,Ahojte. V prvom rade sme vedeli, že nás čaká náročný zápas. Každý zápas na východe je veľmi ťažký. Vedeli sme, že tam je prostredie, v ktorom sa hrá náročne, že Humenné má dobrú formu a že majú veľmi kvalitné mužstvo. Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, prvých desať minút sme mali dobré náznaky. Potom sme prestali hrať, boli sme málo dôrazní, nedostatočne agresívni a súper sa dostával na koňa. Ťažko sme sa presadzovali vpredu a aj ja sám musím povedať, že môj výkon v prvom polčase nebol vôbec ideálny. Avšak, ustáli sme tlak a práve my sme boli tí, čo išli do vedenia zásluhou Konana."

Ty sám si potom zvyšoval na 2:0. Priniesol nám tvoj gól pokoj na kopačky?
,,Určite nám ten gól pomohol, podarilo sa nám zápas upokojiť. Bolo to ale aj tým, že do druhého polčasu sme vstúpili oveľa lepšie. Hrali sme lepší futbal ako v prvom polčase. Nebáli sme sa hrať, boli sme aktívni, agresívni a dôrazní. Čo však musím podotknúť, za stavu 1:0 v náš prospech nás veľmi podržal Pali (Pavel Halouska pozn.red.). Potom sme strelili spomínaný gól na 2:0 pre nás. Tu by som zas rád vyzdvihol prihrávku od Gašpiho (Lukáš Gašparovič, pozn.red.) a už to bolo len na mne, pretože som išiel sám na brankára. Som rád, že som mohol mužstvu pomôcť asistenciou a gólom. Najmä v takomto zápase, v ktorom nebol môj výkon ideálny. Dôležité je však víťazstvo a teraz sa sústredíme na stredajší zápas so Spiškou Novou Vsou."

Vyzerá to, že zápasy proti Humennému ti chutia. V domácom zápase 10.kola sme Humenné porazili 2:1. Prehrávali sme od 69.minúty, potom však prišli tvoje dva góly, otočka za menej než tri minúty a tri body.
,,Neviem čím to je, ale mám to tak, že ťažšie zápasy sa mi hrajú oveľa lepšie ako tie proti tabuľkovo slabším súperom. Je pravda, že proti Humennému mi to túto sezónu padá. Podarilo sa mi streliť im tri góly, začo som veľmi šťastný. Verím, že to takto bude pokračovať a budem môcť naďalej pomáhať mužstvu či už gólmi, asistenciami ale aj celkovými výkonmi."

Gólom v Humennom si opäť zmenil číslo presných zásahov v sezóne, dokopy ich je už dvanásť.
,,Som za ne neskutočne šťastný a verím, že ešte nejaké góly a asistenciu pribudnú. Ideme však od zápasu k zápasu. Uvidíme, čo bude. Rád by som však ešte “ponaháňal“ Jozefa Dolného z Prešova (Jozef Dolný je najlepším strelcom súťaže, vsietil 15 gólov, pozn.red.)."

Čaká nás ďalší súper z východu Slovenska, tentokrát doma. V stredu sa predstavíme proti Spišskej Novej Vsi. Je to súper z inej časti tabuľky, no určite ho nemožno podceniť. V poslednom kole porazil na domácej pôde Trebišov rozdielom triedy.
,,Čaká nás ďalší náročný zápas. Aj keď sa Spišská Nová Ves nachádza na poslednej priečke, sústredíme sa len na nás. V pondelok a utorok sa na súpera pripravíme a verím, že v stredu opäť zvíťazíme. Bude dôležité streliť rýchly gól a najmä budeme musieť byť trpezliví. Týmto by som tiež chcel pozvať našich fanúšikov, aby nás na tento zápas prišli podporiť. Určite budeme potrebovať aj ich podporu."

Aké sú tvoje ciele do zvyšnej časti sezóny?
,,S tímom mám cieľ jasný, ísť od zápasu k zápasu a “ponaháňať“ Prešov. Uvidíme ako to dopadne. Za môj osobný ciel považujem skórovanie ďalších gólov, pridanie asistencií a pomoc mužstvu."

Zaujímavosti o hráčovi:

Futbalový/é vzor/y: Cristiano Ronaldo, Vinícius Júnior
Životný vzor: Rodičia

Najväčší fanúšik/fanúšikovia: Frajerka, brat a rodičia
Rituál pred zápasom: Dobré, zdravé jedlo, pozriem si tiež situácie z predchádzajúcich zápasov (góly, asistencie)
Rituál po zápase: Hamburger, návšteva zápasu A-tímu ŠK Šenkvice
Obľúbené jedlo:
Bryndzové halušky
Obľúbený nápoj: Limonáda
Obľúbený futbalový klub:
Na Slovensku FC Petržalka a ŠK Šenkvice, zo sveta Real Madrid
Ktorému športu okrem futbalu sa najradšej venuješ: Beh a atletika
Cenná rada pre futbalových začiatočníkov: ,,Aby sa nikdy nevzdávali snov, a to ani keď prídu prekážky či zranenia. Aby tomu (futbalu) venovali všetok voľný čas a aby to robili na 100 percent. Futbal sa nedá oklamať, čo do toho dáš, to sa ti vráti. Taktiež sa učiť z vlastných chýb a nikdy ich už neopakovať."