Rozhovor s posilou Pétrom Nagyom: ,,Chcem nastúpiť do každého stretnutia a všetky zápasy vyhrať.''

Muži  -  25 Jan 2024

Treťou predstavenou posilou FC Petržalka v zimnom prestupovom období po Romanovi Begalovi a Harisovi Harbovi je Péter Nagy. Záložník narodený v Dunajskej Strede k nám prichádza zo Šamorína. V našom klube už v minulosti pôsobil. Bola to sezóna návratu Petržalky do celoslovenskej druholigovej súťaže. Klub obsadil ôsme miesto v strede tabuľky.

Ahoj Péter. Vraciaš sa do klubu, v ktorom si už pôsobil. Ako si na túto sezónu pamätáš?
,,Ahojte. Nie je to krátka doba, je to už päť rokov. Napriek tomu na to určite stále spomínam a to iba v dobrom. Skvelý kolektív, veľkí hráči ako napríklad Juraj Piroska. Bol som ešte stále pomerne mladý a tým pádom som sa od takýchto hráčov vedel veľa naučiť. Celkovo sme ukázali kvalitu, na nováčika bolo konečné ôsme miesto presne v strede tabuľky podľa mňa dobré."

Po odchode z Petržalky si pôsobil v Šamoríne. Ako by si opísal týchto päť rokov?
,,Pôsobenie v Šamoríne hodnotím tak, že tam boli aj dobré ale aj horšie veci. Hral som tam približne stodvadsať zápasov, posledné roky som bol aj kapitán. Osobne to cítim tak, že prvé roky boli lepšie, ale tie posledné dva, alebo rok a pol, to už nebolo ono. Veci nefungovali tak, ako by mali."

Čo ťa presvedčilo o návrate?
,,Petržalka je tradičný a dobre známy klub, páči sa mi tu atmosféra aj diváci, ktorí chodia na zápasy. V skratke, všetko tu funguje tak, ako má. Je to tu profesionálne."

Ako prebiehal prestup?
,,Klub mal o mňa záujem a ja som ho mal tiež. Cítil som, že potrebujem zmenu. Som vďačný, že ma Petržalka oslovila s ponukou na spoluprácu a že som sa sem vrátil. Poznal som aj trénera Kuruca, dva roky ma trénoval v Šamoríne, takže dôležitý bol aj záujem z jeho strany. V Šamoríne som teda oznámil, že mi nemusia hľadať klub a že som ho už našiel. Išlo to bez problémov."

Aké máš očakávania od pôsobenia v FC Petržalka?
,,Moje ciele sú jasné, chcem ísť s Petržalkou čo najvyššie v tabuľke. Chcem s tímom vyhrať všetky zápasy. Môj osobný cieľ je hrať každý zápas, hrať kvalitne a pomôcť tímu."

Zaujímali ťa výsledky Petržalčanov aj po odchode z klubu?
,,Od môjho odchodu som sledoval výsledky Petržalky každú sezónu, niektoré zápasy som aj pozeral. O tíme, v ktorom som pôsobil, chcem mať prehľad."

Ako hodnotíš aktuálnu tabuľkovú situáciu?
,,Táto sezóna pre Petržalku nezačala dobre, potom sa ale začalo vyhrávať. Je tu kvalitné mužstvo, skvelý tréner, chalani hrajú tímovo ale sú tu aj individuálne dobrí hráči. Tretie miesto po jeseni je výborné, som si ale istý, že určite môžeme byť aj vyššie."

Aké boli tvoje prvé pocity po návrate?
,,Pocity boli skvelé. Začiatok je o spoznávaní a o zvykaní si. Chalani mi s tým ale pomáhajú, je to dobré."

Ako zatiaľ hodnotíš kabínu?
,,Zo spoluhráčov som po mojom návrate osobne poznal hádam iba Lukáša Gašparoviča, s ktorým som tu hrával. S viacerými som sa ale poznal z videnia, keď sme hrali proti sebe. Chalani ma privítali výborne. Všetko v kabíne teda zatiaľ vnímam pozitívne."

Máš pár slov pre fanúšikov klubu?
,,Dúfam, že na zápasy budú chodiť vo veľkom počte a že spolu budeme oslavovať víťazstvá."

ZAUJÍMAVOSTI:
Futbalový/é vzor/y: Cristiano Ronaldo
Životný vzor: José Mourinho
Najväčší fanúšik/fanúšikovia: Rodina, priateľka a blízki kamaráti
Rituál pred zápasom: Prežehnám sa pred vstupom na ihrisko
Rituál po zápase: Zavolám najbližším
Obľúbené jedlo: Kuracie mäso s ryžou
Obľúbený nápoj: Limonáda
Obľúbený futbalový klub: Inter Miláno
Ktorý šport máš na druhom mieste: Tenis
Cenná rada pre futbalových začiatočníkov/mladých hráčov: Makajte na každom tréningu a zápase na 100% a choďte za svojím cieľom

Ďakujeme za rozhovor.

Autor: Adam Setvák