Rozlúčka so sezónou s vysokým víťazstvom 6:0 nad Námestovom

Muži  -  21 Máj 2022

V záverečnom 30. kole II. ligy 2021/22 zdolal tím trénera Auxta na domácom ihrisku MŠK Námestovo 6:0 po dvoch góloch Turčáka, ďalšie pridali Kelemen, Sliacky, Danek a Harba.

V 4. minúte vyrazil brankár Námestova Matúš Greššák Sliackeho pokus, o tri minúty nemieril presne z diaľky hosťujúci Norbert Brodziansky a neujala sa ani hlavička Chorváta, ktorá letela tesne vedľa Sokolovej svätyne. V 15. minúte najskôr vyrazil gólman Greššák Hurného pokus a na opačnej strane ihriska chytil Peter Sokol ďalekonosnú strelu Matúša Barutíka. 19. minúta priniesla nepresné pokusy dvojice petržalských mladíkov, keď najprv minul bránu Námestova Erik Hurný a po ňom aj Viktor Sliacky. V 24. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Po peknej kombinácii sa dostal k lopte Boris Turčák, ktorý krížnou strelou rozvlnil sieť - 1:0. O tri minúty letel ďalší Sliackeho strelecký pokus tesne nad Greššákovu bránu a o chvíľu mohol vyrovnať na druhej strane Matej Chorvát, lenže jeho zakončenie vyrazil pozorný Sokol nohou. Následne bol brankár Petržalky na mieste aj pri pokuse Barutíka a v 34. minúte prestrelil bránu hostí Turčák. O chvíľu mal po chybe v rozohrávke Petržalky veľkú príležitosť Matúš Snovák, ale zblízka trafil iba bočnú sieť. Následne vyrazil pozorný Greššák ďalšiu strelu Borisa Turčáka a v 40. minúte zvýšil na 2:0, po Štefancovej prihrávke, peknou strelou Marko Kelemen. O dve minúty to bolo už 3:0 pre Petržalku. Turčák vysunul dlhým pasom Kelemena, ten posunul loptu na Viktora Sliackeho a osemnásťročný petržalský mladík prekonal presným zakončením brankára Námestova. V závere prvého polčasu ešte chytil gólman Greššák strelu kapitána Petržalky Lukáša Gašparoviča, po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Námestovom v pomere 3:0.

Do druhého dejstva urobili obe mužstvá zmeny v zostavách. Na strane Petržalky vymenil Timoteja Tótha Simeon Kohút. Hostia z Námestova urobili dvojité striedanie. Brankára Matúša Greššáka vystriedal Jakub Novák a namiesto Matúša Barutíka nastúpil Radovan Medvecký. V úvode druhej polovice hry chytil gólman Novák hlavičku Gašparoviča. V 56. minúte hlavičkoval prudko Ľubomír Jaššo, ale Peter Sokol tento pokus skvele vyrazil nad brvno. O chvíľu si jeho náprotivok Jakub Novák poradil pri pokuse striedajúceho Patrika Daneka a 61. minúta priniesla štvrtý gól Petržalky. Rýchlonohý Danek unikol po krídle, spätnou prihrávkou našiel Borisa Turčáka, ktorý pohodlne vsietil svoj druhý gól v zápase. V 67. minúte najskôr vyrazil brankár Sokol na roh strelu Mateja Chorváta, na opačnej strane ihriska znovu unikol Danek, prihral Turčákovi, no krídelník Petržalky tentokrát prestrelil Novákovu bránu. Zakrátko musel zasahovať opäť brankár Petržalky Sokol po šanci Medveckého. V 74. minúte zvýšila Petržalka na 5:0, keď po Harbovej prihrávke trafil presnou krížnou strelou Patrik Danek. O chviľu chytil brankár Novák strelu Simeona Kohúta a v 80. minúte bol brankár Námestova na mieste pri strele Harisa Harbu. V 87. minúte sa predral obranou Námestova Šimon Štefanec, ale jeho zakončenie zblízka zneškodnil Jakub Novák. Po následnom rohu Gašparoviča uzavrel skóre zápasu na konečných 6:0 pre Petržalku prudkou hlavičkou Haris Harba. Čiernobieli tak zdolali Námestovo presvedčivo 6:0 a v konečnej tabuľke II. ligy v sezóne 2021/2022 sa umiestnili na 8. mieste so ziskom 41 bodov.

FC PETRŽALKA – MŠK NÁMESTOVO 6:0 (3:0)

Góly: 24., 61. Turčák, 40. Kelemen, 42. Sliacky, 74. Danek, 88. Harba
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Tóth (46. Kohút), Nemec, Vlasák, Gašparovič, Štefanec, Hurný (64. Hronec), Sliacky (57. Danek), Kelemen (57. Harba), Turčák (70. Krisztín)
MŠK Námestovo: Greššák (46. Novák) - Gonšenica, Habiňák. Jaššo, Terentiev, Stašák, Snovák (62. Miklušák), Biricz (27. Hrkeľ), Brodziansky (62. Kuboš), Chorvát, Barutík (46. Medvecký)

FCPA - MŠK Námestovo 6:0 (3:0)