S Banskou Bystricou domáca prehra 1:2

Muži  -  13 Sep 2021

V zápase 8. kola II. ligy podľahol tím trénera Auxta na domácej pôde MFK Dukla Banská Bystrica 1:2, gól nášho mužstva strelil v 52. Haris Harba.

V úvode zápasu hlavičkoval tesne nad oblúčikom domáci Spáčil, v 8. minúte to na opačnej strane skúšal obranca Migaľa rovnako nepresne hlavou. O chvíľu to mieril kanonier Dukly Polievka, lenže Ševčuk jeho tečovanú strelu kryl. Zakrátko minul bránu Petržalky zo sľubnej pozície Sven Jurčišin. V 27. minúte chytil brankár Banskej Bystrice Matúš Hruška strelu Šimona Štefanca, v 33. minúte vyrazil pozorný Vadym Ševčuk ďalšiu Polievkovu strelu a na druhom konci hracej plochy vystrelil nepresne kapitán Petržalky Gašparovič. V 35. minúte sa Bystričania ujali vedenia, keď sa presnou strelou po zemi presadil obranca Lukáš Migaľa. O tri minúty odhlavičkoval Matúš Hruška loptu v poslednej chvíli pred dobiedzajúcim Turčákom. V závere prve časti hry ešte chytil brankár hostí aj Mihálekov pokus. Po prvom polčase tak viedla Banská Bystrica v Petržalke 1:0.

Do druhej polovice zápasu vymenil Branislava Spáčila Jakub Hronec. 52. minúta priniesla vyrovnanie, keď sa po rohovom kope Gašparoviča a predĺžení Tomáša Nagya, presadil prudkou hlavičkou Haris Harba. O sedem minút bol Ševčuk znovu na mieste pri strele aktívneho Róberta Polievku. V 62. rozohrala Dukla signál, keď Polievka našiel Prikryla, ibaže jeho strelecký pokus letel tesne nad. V 77. min, resp. 80. minúte, to skúšal hlavou Ľuboš Kupčík, no oba jeho pokusy tesne minuli Ševčukovu svätyňu. 82. minúta priniesla gól Banskej Bystrice. Po centri Prikryla a nedorozumení v obrane Petržalky sa k lopte dostal striedajúci David Depetris a doklepol ju do siete. O dve minúty mal vyrovnanie na kopačke striedajúci Danek, lenže po posunutí od Harbu napálil iba do žrde Hruškovej brány. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak si Banská Bystrica odviezla z Petržalky tri body za víťazstvo 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Mária Auxta v sobotu 18.9.2021 o 18:00 na pôde MFK Skalica.

FC PETRŽALKA – MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 1:2 (0:1)

Góly: 52. Harba – 35. Migaľa, 82. Depetris

FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Kozák, Nemec, Kohút (76. Kuník), Nagy, Gašparovič, Štefanec (70. Danek), Turčák (88. Hurný), Spáčil (46. Hronec), Harba (88. Kelemen)
Dukla Banská Bystrica: Hruška - Slaninka, Richtárech, Jurčišin (56. Kojnok), Ľupták, Šulc (56. Depetris), Kupčík, Polievka (89. Uhrinčať), Prikryl, Migaľa, Vajda (60.Willwéber)

FCPA - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)