S Humenným deľba bodov po bezgólovej remíze 0:0

Muži  -  09 Apr 2023

V zápase 24. kola II. ligy remizoval tím trénera Kuruca na domácej pôde s FK Humenné 0:0. V nasledujúcom kole zavíta FC Petržalka v nedeľu (16.4.) o 10:30 do Šamorína, kde kde odohrá zápas proti domácemu FC ŠTK 1914 Šamorín.

Prvú šancu stretnutia mal v 3. minúte kórejský legionár Song, ale brankár Sokol jeho pokus kryl. Na opačnej strane hracej plochy zakončil do Knurovského náručia po Brigantovom centri Haris Harba. 17. minúta priniesla skvelý zákrok Petra Sokola, ktorý famózne vyrazil Vasiľovu hlavičku po rohovom kope a o päť minút neskôr poslal na brankára Knurovského po peknom prieniku po krídle strelu Tomáš Brigant. V 25. minúte bol Sokol na mieste pri hlavičkovom zakončení Diamého. V 28. minúte zastavil prenikajúceho Harbu obranca Humenného Cyril Vasiľ, a keďže bol posledným hráčom, videl za svoj zákrok červenú kartu. Petržalka tak dohrávala zápas v približne hodinovej početnej výhode. Priamy kop Gašparoviča o chvíľu pokryl brankár Knurovský a na druhej strane ihriska letel priamy kop Štefana Harvilu tesne nad Sokolovu svätyňu. Následne mal ďalšiu veľkú príležitosť na gól krídelník Patrik Danek, ale jeho zakončenie brankár Humenného Knurovský skvele vyrazil. V 35. minúte netrafil bránu z priameho kopu domáci Gašparovič. V záverečnej päťminútovke úvodného dejstva to najskôr po prihrávke Gašparoviča skúsil pohotovo agilný Danek, ale aj tento prízemný pokus dokázal Adrián Knurovský vyraziť a následná dorážka Privrela letela vedľa. O chvíľu vystrelil nepríjemne hosťujúci Justen Kranthove, ktorého pokus Sokol kryl a v samom závere úvodného dejstva zasiahol po rohu Gašparoviča opäť úspešne Adrián Knurovský. Po prvom dejstve tak hrala Petržalka s FK Humenné nerozhodne 0:0.

Do druhého polčasu urobila Petržalka jednu zmenu v zostave, keď Tomáša Briganta vystriedal Branislav Spáčil. Ani jedno z mužstiev si takmer počas celého druhého dejstva nevypracovalo vážnu gólovú príležitosť. V samom závere najskôr minul Krunovského svätyňu strelou Viktor Sliacky a v nadstavenom čase po Danekovom centri netrafil ten istý hráč odkrytú bránu. Petržalka si tak s Humenným rozdelila body po remíze 0:0, najbližšie cestujú zverenci Michala Kuruca v nedeľu 16.4.2023 o 10:30 do Šamorína, kde sa proti nim postaví domáci klub FC ŠTK 1914 Šamorín.

FK PETRŽALKA - FK HUMENNÉ  0:0

ŽK: Riznič, Privrel, Danek, Oršula - Komatý,Avetisian, Harvila
ČK: 29. Vasiľ
FC Petržalka: Sokol - Riznič, Privrel (88. Tóth), Harba, Brigant (46. Spáčil, 82.Piroska), Danek, Kuník, Oršula, Kohút, Gašparovič (76. Sliacky), Konan
FK Humenné: Knurovský - Zlacký, Kranthove, Komjatý, Avetisian (90. Losiev), Komár (63. Dopater), Harvila, Dzurík, Diamé (63. Matheus De Oliveira), Song (63. Wróblewski), Vasiľ

FCPA - FK Humenné 0:0 ()