S Liptovským Mikulášom domáca remíza 1:1

Muži  -  15 Mar 2021

V zápase 20. kola II. ligy remizoval tím trénera Pecka s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1, autorom gólu bol Michal Dopater.

V 20. kole privítala Petržalka na domácej pôde tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Na domácu lavičku sa vrátil uzdravený tréner Ladislav Pecko. V 12. minúte hlavičkoval po Farkašovom centri z dobrej pozície nad domáci Jedinák. V 18. minúte sa Petržalka ujala vedenia keď sa po skrumáži v pokutovom území hostí dostal k lopte Michal Dopater a dorazil ju do siete. O chvíľu chytil brankár Tatrana Luksch tvrdú strelu Michala Obročníka. 31. minúta priniesla nepresný pokus Španiela Oscara. O tri minúty mohli udrieť futbalisti Mikuláša, lenže Kim po centri Kačeríka z ľavej strany minul Ševčukovu bránu. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Liptovským Mikulášom 1:0.

Do druhej časti hry neurobili tréneri Ladislav Pecko ani Marek Petruš žiadnu zmenu, a hra sa dlho odvíjala medzi šestnástkami bez výraznejšej gólovej príležitosti na jednej či druhej strane. V 69. minúte vystrelil opäť Obročník, ktorý opäť našiel len pripraveného Matěja Lukscha. V 78. minúte letel lob Gašparoviča mimo Lukschovu svätyňu. Záverečná päťminútovka stretnutia priniesla viacero zaujímavých momentov pred oboma bránami. Najskôr v 85. minúte prestrelil bránu z dobrej pozície Alexander Horvát. O dve minúty Tatran vyrovnal, keď sa presadil presnou prízemnou strelou Peter Voško. Onedlho zblokoval pokus kapitána Liptákov Janeca v poslednej chvíli Kristián Mihálek. V samom závere bol  v akcii striedajúci mladík v drese Petržalky Viktor Sliacky, keď najskôr Matěj Luksch chytil jeho prízemný center a v nadstavenom čase sa hosťujúci gólman  vyznamenal, keď Vondryska našiel v pokutovom území opäť Sliackeho, ktorého pokus  z bezprostrednej blízkosti, fantasticky vyrazil na roh. Petržalka si tak s Liptovským Mikulášom rozdelila body po remíze 1:1, najbližšie stretnutie odohrajú  futbalisti Petržalky  v sobotu 20.3.2021 o 14:30 na pôde MŠK Púchov.

FC PETRŽALKA – MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  1:1 (1:0)

Góly: 18. Dopater - 87. Voško

FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Farkaš, Filipiak, Trajkovski, Obročník, Horvát (87. Vondryska), Jedinák (78. Sliacky), Oscar (78. Gembický), Gašparovič, Dopater (58. Kudlička)
Liptovský Mikuláš: Luksch - Janec, A. Krčík, Kačerík, Gerát (59. Staš), Vaclavík, Kotora (80. Holub), Voško, Chansoo Kim (80. Kihyun Um), Andrič, D. Krčík

FCPA - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0)