S petržalským dresom sa lúči legenda Juraj Piroska, ďakujeme!

Muži  -  26 Jún 2023

Ako 18-ročný prišiel do Petržalky v zimnom prestupovom období sezóny 2005/06 a bol súčasťou tímu, ktorý sa zaslúžil o najväčšie úspechy nášho klubu v európskych pohárových súťažiach. Svoj vzťah k petržalským farbám vyjadril aj v období, kedy sa klub predieral do II. celoslovenskej súťaže a Juraj Piroska prispel postupne k prvenstvu v 4. lige, následne v 3. lige a bol dlhoročným kapitánom nášho tímu v druhej najvyššej domácej súťaži. Minulá sezóna bola v bielo-čiernom drese pre túto chvíľu jeho poslednou.

 

"Chcem sa poďakovať všetkým petržalským fanúšikom za podporu. Prežili sme toho veľa, od európskych pohárových súťaží pred takmer dvomi desaťročiami, až po postupy do II. ligy a účinkovanie v druholigovej súťaži. Prajem fanúšikom a celej petržalskej rodine len to najlepšie, zostávajú mi len tie krásne spomienky,“ pozdravil fanúšikov odchádzajúci Juraj Piroska.

Rešpekt k jeho hráčskym a osobnostným kvalitám vyjadril aj prezident klubu Marek Mojto. "Futbalový život prináša aj takéto momenty. Všetci vieme, čo „Ďuri“ odviedol, čo pre náš klub znamenal a naďalej znamená. Odchádza legenda, touto cestou by som sa mu chcel poďakovať za všetko čo odovzdal petržalskému futbalu a popriať mu do futbalovej a osobnej budúcnosti len to najlepšie.“

Podľa slov Juraja Pirosku, aktuálne zvažuje a vyberá si z viacerých ponúk. Okrem hráčskych sa objavujú aj tie trénerské, hoci stále ho to ťahá na trávniky. "Ešte si chcem zahrať futbal. V tejto chvíli neviem, či to bude na vyššej či nižšej úrovni, to si budem musieť ešte premyslieť a rozhodnúť sa sám, ale rozhodne by som rád ešte pokračoval v aktívnej hráčskej kariére,“ povedal v tejto chvíli už bývalý kapitán nášho mužstva a v spojitosti s našim klubom dodal.

"V Petržalke končím, ale na mojom vzťahu ku klubu sa nič nemení. Nepálim za sebou mosty, naopak, vždy budem rád spomínať na obdobie, kedy bola moja kariéra na začiatku a tiež nedávne obdobie, kedy sme sa spoločne tešili z úspechov a postupu Petržalky do II. ligy. V duši mám k tomuto klubu silný vnútorný vzťah a ten si nikdy nenechám vziať.“

Ďuri, v mene všetkých fanúšikov ti patrí obrovská vďaka a prianie, aby si sa aj naďalej tešil (nielen) z futbalu a aby sme ťa mohli často vídať medzi nami na petržalskom štadióne. Prajeme ti do budúcnosti len to najlepšie. Vďaka a drž sa kapitán!