S Podbrezovou domáca prehra 0:1

Muži  -  27 Sep 2021

V zápase 10. kola II. ligy podľahol náš tím na domácom ihrisku FK Železiarne Podbrezová 0:1 po vlastnom góle Patrika Rédekyho.

Prvú vážnejšiu šancu mal v 17. minúte Mikuláš Bakaľa, lenže jeho hlavička letela z dobrej pozície vedľa. O päť minút neskôr zakončil domáci Štefanec nedôrazne a gólman Ludha bol na mieste. Na druhej strane hracej plochy vypálil prudko obranca Kováčik, ktorého jedovku Ševčuk vyrazil s námahou na roh. V 28. minúte nacentroval z ľavej strany Galčík, loptu sa snažili do siete usmerniť Špyrka a Pavúk, lenže Vadym Ševčuk si poradil a zabránil gólu. V 33. minúte sa Podbrezovčania ujali vedenia. Po centri Bartoša z pravej strany si pokus Pavúka zrazil nešťastne do vlastnej siete obranca Petržalky Patrik Rédeky. O pať minút neskôr vystreli po peknej individuálnej akcii Jakub Hronec tesne vedľa Ludhovej svätyne a následne si brankár Podbrezovej poradil aj s pokusom Miháleka. V závere prvej časti hry ešte vyrazil Vadym Ševčuk strelu Rolanda Galčíka a tak viedla Podbrezová po prvom dejstve v Petržalke 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Petržalka s jednou zmenou, keď zraneného kapitána Lukáša Gašparoviča vymenil Branislav Spáčil. V 47. minúte mieril opäť nepresne aktívy Galčík. O štyri minúty neskôr si rovnako počínali jeho spoluhráč Jozef Špyrka a na opačnej strane hráč Petržalky Štefanec. O chvíľu ukryl pozorný Ševčuk do rukavíc aj hlavičku Bakaľu zblízka. V 60. minúte to skúšal aj Erik Grendel, lenže ani jeho pokus sa nevošiel medzi Ševčukove žrde. 68. minúta priniesla najväčšiu šancu Petržalky, lenže pokus Borisa Turčáka po prihrávke Spáčila famózne zneškodnil brankár Richard Ludha. O ďalších päť minút letel oblúčik Galčíka tesne nad. V záverečnej štvrťhodine mohli hostia z Horehronia zvýšiť svoj náskok. Najskôr v 77. minúte minul z bezprostrednej blízkosti bránu Daniel Pavúk a o štyri minúty trafil po centri Kováčika rovnaký hráč iba do žrde. V závere si už Podbrezová vedenie ustrážila a tak zvíťazila v Petržalke najtesnejším rozdielom 1:0.

Najbližšie stretnutie čaká zverencov trénera Mária Auxta v sobotu 2.10.2021 o 15:00 proti FC Košice (hrá sa na štadióne v Trebišove).

FC PETRŽALKA - FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 0:1 (0:1)

Gól: 33. Rédeky (vl. gól)

FC Petržalka: Ševčuk – Mihálek (84. Danek), Rédeky, Nemec, Kuník, Nagy (84. Slivka), Gašparovič (46. Spáčil), Štefanec (64. Hurný), Turčák, Hronec, Harba (64. Kelemen)

Železiarne Podbrezová: Ludha - Oravec, Pavúk (88. Breznaník), Grendel (74. Ďatko), Špyrka (74. Timošenko), Paraj, Kováčik, Bakaľa, Galčík (88. Barbora), Kukoľ (66. Grešák), Bartoš