S Trnavou vyrovnaný zápas, hostia nakoniec zvíťazili 2:1

Muži  -  28 Jan 2022

V dnešnom prípravnom stretnutí podľahlo naše mužstvo na domácom ihrisku účastníkovi najvyššej domácej súťaže z Trnavy 1:2, gól nášho mužstva zaznamenal v 51. min Lukáš Gašparovič z pokutového kopu.

V zápase proti fortunaligistovi bolo naše mužstvo počas celého stretnutia vyrovnaným súperom, blízko k úvodnému gólu zápasu bol v 35. min Lukáš Gašparovič, ktorého umiestnenú strelu z priameho kopu vytesnil brankár Rusov len s námahou na roh. Napriek tomu to boli hostia, ktorí sa ujali vedenia o dve minúty neskôr, keď prudkú strelu z hranice šestnástky umiestnil k žrdi expetržalčan Alex Iván – 0:1.

Petržalčania vstúpili aktívne do druhého polčasu a po faule v šestnástke si postavil loptu na značku pokutového kopu v 52. min Lukáš Gašparovič. Aj keď si brankár Kamenár na loptu siahol, tá nakoniec skončila v sieti a znamenala vyrovnanie skóre zápasu na 1:1. O necelých desať minút sme mohli ísť do vedenia, ale lopta po prudkej strele z diaľky opečiatkovala brvno súperovej brány. V 71. min hostia potrestali nedôraznú rozohrávku, získali loptu na našej polovici ihriska a presnou strelou k žrdi zaznamenal Martin Mikovič víťazný gól Trnavy. Zvýšené úsilie nášho mužstva vyrovnávajúci gól neprinieslo, v 82. min predviedol skvelú individuálnu akciu Patrik Danek, od polovice ihriska postupoval sám na brankára Kamenára, v rozhodujúcej chvíli však loptu namieril tesne vedľa pravej žrde.

FC PETRŽALKA - FC SPARTAK TRNAVA 1:2

Góly: 51. Gašparovič (11m) - 37. Iván, 71. Mikovič

FC PETRŽALKA: Sokol – Kuník, Kozák, Rédeky, Kohút, Nagy, Danek, Gašparovič, Riznič, Hurný, Harba (Krížik – Vlasák, Slivka, Štefanec, Hronec, Kelemen, Tvrdík)
FC SPARTAK TRNAVA: Rusov – Koštrna, Škrtel, Ujlaky, Mikovič, Procházka, Grič, Ramadan, Iván, Yusuf, Kozák (Kamenár – Čurma, Rýzek, Jendrek, Olejník, Kazeem, Savvidis)