Sedem gólov v sieti Dolného Kubína

Muži  -  24 Apr 2023

V zápase 26. kola zdolal tím trénera Kuruca na domácej pôde MFK Dolný Kubín 7:1, dva góly zaznamenal Oduko, po jednom pridali Riznič, Danek, Harba, Sliacky a Assuncao.

Prvý gól zápasu strelili už v 2. minúte hostia z Oravy, keď sa po Luptákovej prihrávke presadil krásnou strelou Filip Kolorédy. O chvíľu vystrelil domáci David Oduko vedľa Vajsovej brány a v 10. minúte napriahol z diaľky stopér Arnaud Konan, lenže jeho strela tesne minula bránu Kubína. O cvhíľu pálil z dobrej pozície mladý Patrik Danek, ale trafil iba spoluhráča Harbu. V 14. minúte Petržalka vyrovnala, keď najskôr zblokoval Rizničovu strelu stopér Sopúch, ale následná dorážka Mateja Rizniča už znamenala gól vo Vajsovej sieti. O tri minúty hlavičkoval po Danekovom centri Lukáš Gašparovič tesne mimo a v 23. minúte sa čiernobieli ujali vedenia, keď si po Danekovej prihrávke otvoril presnou prízemnou strelou k žrdi strelecký účet v drese Petržalky mladý Nigérijčan David Oduko. 28. minúta priniesla nepresný Oršulov volej z ťažkej pozície, v 36. minúte hlavičkoval nepresne Oduko, o chvíľu sa už ale skóre opäť menilo, keď Harba posunul loptu na Patrika Daneka, ktorý zakončením po zemi prekonal gólmana Vajsa a zvýšil na 3:1 pre Petržalku. V závere prvého polčasu ešte netrafil bránu Privrelov pokus, po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad Dolným Kubínom 3:1.

Do druhej polovice hry urobil tréner Ján Haspra ml. jednu zmenu v zostave, keď Mareka Machaja vymenil Samuel Farský. V 53. minúte opäť minul Vajsovu svätyňu hlavičkový pokus Privrela a zakrátko ho napodobnil hlavou Gašparovič a strelou Haris Harba. V 59. minúte sa Harba predieral do zakončenia, ale brankár Vajs pred ním skryl loptu do rukavíc. V 61. minúte to už bolo 4:1 pre Petržalku, keď kanonier Harba preloboval vybehnúteho Mateja Vajsa a o päť minút beskôr zvýšil na rozdiel štyroch gólov po Sliackeho prihrávke svojím druhým gólom v zápase David Oduko. V 72. minúte zakončoval zblízka Budinský brankár Sokol loptu pokryl a o chvíľu sa vyznamenal, keď skvele vybehol a zneškodnil Amobiho pokus. V 78. minúte vystrelil z hranice šestnástky nad po peknej kombinácii striedajúci Filip Bobrovský a o chvíľu vyrazil brankár Vajs pokus Spáčila. Na opačnej strane ihriska bol Sokol na mieste pri Budinského strele. V 83. minúte dala Petržalka svoj šiesty gól v stretnutí, keď Petrišák vysunul mladého krídelníka Viktora Sliackeho a ten zblízka obstrelil Mateja Vajsa v bráne Kubína. O tri minúty uzavrel stav zápasu na 7:1 po Oršulovom centri strelou pomedzi nohy Dave Assuncao. Nič na tom nezmenil ani Farského priamy kop v závere zápasu, ktorý letel nad bránu Petržalky.

Takmer 800 prítomných divákov tak videlo jednoznačný triumf Petržalky nad Dolným Kubínom v pomere 7:1, najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Michala Kuruca v nedeľu 30.4.2023 o 10:30 na domácej pôde proti rezerve MŠK Žilina.

FC PETRŽALKA - MFK DOLNÝ KUBÍN 7:1 (3:1)

Góly: 14. Riznič, 23., 66. Oduko, 38. Danek, 61. Harba, 83. Sliacky, 86. Assuncao - 2. Kolorédy
ŽK: Bača, Sedláček
FC Petržalka: Sokol – Riznič (70. Bobrovský), Privrel, Harba (70. Spáčil), Danek (63. Sliacky), Kuník, Oršula, Kohút (78. Petrišák), Oduko, Gašparovič (70. Assuncao), Konan
MFK Dolný Kubín: Vajs - Sopúch, Luka, Bača, Sedláček (60. Budinský), Bielák, Lupták (89. Ončák), Machaj (46. Farský), Kolorédy, Köröš (74. Amobi), Jackuliak

FCPA - MFK Dolný Kubín 7:1 (3:1)