Škoda nepremenenej penalty, v Hummennom remíza 1:1

Muži  -  12 Sep 2022

V zápase 9. kola remizoval tím trénera Haspru na pôde FK Humenné 1:1, autorom petržalského gólu bol po polhodine hry Haris Harba.

Prvú šancu zápasu mali v 12. minúte domáci futbalisti, keď po rohovom kope zakončoval Rypák, ale pozorný Peter Sokol loptu vyrazil. O štyri minúty to skúšal domáci kapitán Erik Streňo, ale jeho strela mierila len do Sokolovho náručia. V 22. minúte zakončil po rohovom kope nepresne v ťažkej pozícií Jakub Sedláček. O tri minúty vyrazil brankár Slávik na opačnej strane ihriska Štefancov priamy kop. V 31. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Štefanec vysunul Briganta, ktorého center z ľavej strany poslal za Slávikov chrbát strelou po zemi Haris Harba. Následne mohol vyrovnať Humenčan Kevin Komár, lenže pri zakončení trafil dobre postaveného Sokola. V 39. minúte mala Petržalka po faule gólmana Slávika na Štefanca v šestnástke výhodu pokutového kopu, ale Haris Harba napálil loptu iba do žrde. 44. minúta priniesla vyrovnanie pre domácich, keď po prihrávke Sedláčka usmernil loptu do brány Peter Rypák. V nadstavenom čase prvého dejstva ešte trafil bočnú sieť Igor Komjatý. Po prvom polčase tak bol stav zápasu medzi Humenným a Petržalkou nerozhodný 1:1.

Do druhého dejstva nastúpila Petržalka s jednou zmenou v zostave, keď Mareka Pittnera vymenil Branislav Spáčil. 49. minúta priniesla nepresnú Rypákovu hlavičku zblízka. V 55. minúte trafil brvno Slávikovej brány z priameho kopu Petržalčan Štefanec. O štyri minúty zakončil nepresne Ján Dzurík a neujala sa ani strela Erika Streňa o chvíľu neskôr, ktorá minula bránu Petržalky. V 75. minúte vyrazil brankár Sokol na roh nebezpečný pokus striedajúceho Janča. O chvíľu hlavičkoval vedľa domáci zadák Cyril Vasiľ. V závere stretnutia ešte zblokovala obrana Petržalky nebezpečný Jurčišinov pokus a na opačnej strane ihriska pokryl Dávid Slávik slabú hlavičku striedajúceho Rolanda Gerebenitsa. Petržalka tak remizovala na pôde Humenného 1:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Jána Haspru ml. v stredu 14.9. 2022 o 16:00, kedy sa v 3. kole Slovnaft Cupu predstavia na pôde OFK Častkovce.

FK HUMENNÉ – FC PETRŽALKA 1:1 (1:1)

Góly: 31. Harba - 44. Rypák
ŽK: Sedláček, Diamé - Lásik
FK Humenné: Slávik-Zlacký, Kuc, Vasiľ, Komjatý(71. Jančo), Song(71. Jurčišin), Komár, Dzurík, Sedláček, Streňo, Rypák(71. Diamé)
FC Petržalka: Sokol-Kuník, Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský, Lásik,(83. Tóth), Štefanec, Brigant(60. Sliacky), Pittner(46. Spáčil), Harba(80. Gerebenits)