Skvelá atmosféra,súťaže či testovanie zručností futbalistov fanúšikmi: Aj to priniesol Engerau day 2024

PR články  -  12 Máj 2024

1.Mája sa konal na našom ihrisku už druhý ročník akcie s názvom Engerau day. Tohtoročná edícia priniesla na ihrisko už od rána mnoho detí, hráčov, fanúšikov, rodičov, trénerov a podporovateľov klubu. Bolo cítiť športovú, no zároveň uvoľnenú atmosféru.

Detaily nám priblížila Ivana Balážiková. „Druhý ročník podujatia sme chceli spraviť ešte zaujímavejším a atraktívnejším ako ten prvý. Od rána prebiehal turnaj futbalovej škôlky v počte približne 270 detí. Sú to hráči, ktorí navštevujú naše futbalové školy po celej Petržalke a práve na Engerau dni 2024 sa mohli predviesť aj na domácom štadióne. Po turnaji sa mohli účastníci zapojiť do rôznych súťaží s futbalovými zručnosťami a premiérovo si vyskúšať aj šport teqball priamo na hlavnej hracej ploche. Chcem veľmi oceniť, že počas dňa sa do všetkých súťaží zapojili aj hráči A-tímu a ich fanúšikovia s nimi mohli stráviť čas a osobne testovať ich zručnosti,“ popísala priebeh organizátorka akcie.

O 14:00 nasledoval “Kráľ penált“ a vyhlásenie tomboly. Deň vyvrcholil turnajom OPEN AIR v ženskej a mužskej kategórii. Ženský turnaj ovládla domáca FC Petržalka. V mužskom finále zvíťazil A-tím Engerau boys (v súťaži mali Engerau boys aj B-tím) a druhé miesto obsadil tím trénerov FC Petržalka. Záver dňa patril turnaju v teqballe, v ktorom prvenstvo obhájila dvojica Zušťaková – Rodman.

Okrem športu, pohybu aj zábavy sa mohli účastníci a fanúšikovia počas celého dňa občerstviť v bufetoch. Možná bola aj podpora klubu zakúpením si rôzneho oblečenia a doplnkov v klubovej tematike vo fanshope. K dispozícii boli taktiež miesta, ktoré obľubovali najmä tí najmenší a to skákací hrad či maľovanie na tvár. Akcia priniesla všetko, čo patrí k oslavnému športovému dňu.

Ďakujeme všetkým za účasť a veríme, že sa im deň páčil. Už teraz sa tešíme na ďalšiu edíciu tohto dňa. Vidíme sa o rok!