Slovnaft Cup - kapitán Gašparovič pred derby: „Ideme ich potrápiť a zabojovať o postup!“

Muži  -  13 Apr 2021

Vo štvrťfinále 52. ročníka Slovnaft Cupu sa stretne FC Petržalka zajtra (streda 14.4.) v derby zápase s obhajcom trofeje bratislavským Slovanom.

V nedeľu víťazný domáci duel proti Bardejovu, zajtra veľký derby zápas proti Slovanu. Nahustený program zverencom trénera Pecka chutí. Po trojbodovom zápise v Košiciach, postupe v Slovnaft Cupe cez FK Pohronie a nedeľňajšej výhre 3:2 nad Bardejovom, ich čaká doteraz najprestížnejší zápas sezóny na Tehelnom poli. "Keď sme postúpili cez Pohronie, viacerí sme si v kabíne priali práve Slovan. Žreb nám doprial výborného súpera a aj pre nás skúsenejších hráčov je zajtrajší duel tak trochu splneným prianím. Pre Paliho Farkaša, Miša Obročníka a aj pre mňa to bude premiéra na Tehelnom poli. Ja som zažil tento štadión len v úlohe podávača lôpt,“ povedal na margo zajtrajšieho duelu Lukáš Gašparovič.

Nedalo nám neopýtať sa ktorý z duelov v úlohe podávača lôpt mu najviac utkvel v pamäti? „Jednoznačne zápas proti Ajaxu Amsterdam, v ktorom v tom čase hrával aj Luis Suárez,“ vysypal z rukáva jedenásťročnú spomienku na bratislavský odvetný duel pohára UEFA.

Vtedy 17-ročný podávač lôpt, dnes kapitán FC Petržalka, bude mať zajtra tú česť priviesť svojich spoluhráčov na trávnik a netají sa túžbou zabojovať o postup do semifinále. „Ak by sme mali šťastie na svojej strane, ak by sme dokázali dlhšie udržať bezgólový stav, alebo dokonca by sme sa ujali vedenia, mohlo by sa nám podariť uspieť aj proti Slovanu. Pred belasými máme zdravý športový rešpekt, ale ten máme pred každým súperom. Povedzme si narovinu, Slovan má kvalitnejší káder, má skúsenejších hráčov, ale my chceme uspieť, zabojovať za klub, pobiť sa o postup,“ povedal smerom k zajtrajšiemu stretnutiu Lukáš Gašparovič.

Každý futbalista sníva o víťaznom, postupovom góle v 90. minúte zápasu. Komu by ho venoval, keby futbaloví Bohovia dopriali postup nášmu celku? „V prvom rade rodine a tiež všetkým petržalským fanúšikom,“ dodal na záver náš kapitán.

Zajtrajší štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu 2020/21 má výkop o 15:30, v priamom prenose ho môžete sledovať od 15:25 na Dvojke.