Stratené dvojgólové vedenie a prehra 2:3 s MŠK Žilina

Muži  -  02 Máj 2023

V zápase 27. kola II. ligy podľahol tím trénera Kuruca na domácej pôde mužstvu MŠK Žilina B 2:3, naše mužstvo sa ujalo v prvej štvrťhodine strentutia vedenia 2:0 po góloch Privrela a Bobrovského.

Prvú šancu zápasu mali hostia spod Dubňa, keď Kopasov pokus tesne preletel brvno Sokolovej brány. Petržalka sa ujala vedenia v 9. minúte, keď center Gašparoviča z ľavej strany tečoval pomedzi Kúdelčíkove nohy Martin Privrel. O päť minút to už bolo 2:0 pre domácich, keď sa po Gašparovičovom rohu zavesil do vzduchu mladý Filip Bobrovský a presnou hlavičkou rozvlnil sieť. V 23. minúte letel pokus Xaviera Mvenga tesne nad bránu Petržalky, v 28. minúte Žilina znížila, keď sa presadil presnou strelou po zemi ghanský legionár Loic Essomba a v 34. minúte vyrovnal na 2:2 prízemným pokusom Roland Galčík. Zakrátko chytil Peter Sokol ďalší Galčíkov pokus a na opačnej strane ihriska to o chvíľu nepresne skúšal kapitán Petržalky Gašparovič. V závere prvého polčasu ešte našla ďalšia Galčíkova strela pripraveného Petra Sokola. Po prvom dejstve tak bol stav medzi Petržalkou a Žilinou B nerozhodný 2:2.

Do druhého polčasu nastúpili žltozelení s jednou zmenou, keď Richmonda Owusuho nahradil Samuel Kopásek. V jeho úvode pokryl Sokol ďalšiu strelu agilného Galčíka a na druhej strane zblokovala obrana MŠK Spáčilov pokus na roh. Zakrátko chytil brankár Kúdelčík Odukov strelecký pokus a v 54. minúte minula Sokolovu bránu Mensahova strela. V 59. minúte letela strela Davida Oduka tesne nad, o chvíľu tesne minul bránu, aj s prispením zákroku gólmana Kúdelčíka, prízemný pokus Filipa Oršulu a do tretice hlavičkoval vedľa aj autor prvého gólu Petržalky Martin Privrel. V 63. minúte sa Žilina ujala vedenia, keď sa po centri z pravej strany presadil po druhýkrát v zápase Loic Essomba. Zakrátko letel Bobrovského strieľaný center tesne vedľa Kúdelčíkovej svätyne a na opačnej strane sa vyznamenal Peter Sokol, keď vyrazil na roh Mvengovu strelu. V 76. minúte vyrazil Sokol na roh aj Kopasovu strelu z priameho kopu a o chvíľu trafil bočnú sieť opäť Mveng. Na druhej strane hracej plochy zakončil akrobaticky vedľa Lukáš Gašparovič, o chvíľu neskôr prestrelil bránu z výhodnej pozície striedajúci Viktor Sliacky. V záverečnej desaťminútovke ešte mieril tesne nad z dobrej pozície Adam Kopas. Petržalke sa nepodarilo vyrovnať ani po zakončení Arnauda Konana, ktorý trafil len do Dominika Kúdelčíka a následná dorážka Kuníka letela mimo. V závere zápasu trafili Žilinčania žrď Sokolovej brány a keďže gólom neskončila po Sokolovom zákroku ani následná dorážka zo skrumáže pred bránou, zdolala rezerva MŠK Žilina Petržalku v pomere 3:2.

Najbližšie stretnutie čaká zverencov trénera Kuruca v sobotu 6.5.2023 o 17:00, kedy sa predstavia na pôde mužstva TJ Slavoj Trebišov.

FC PETRŽALKA - MŠK ŽILINA B 2:3 (2:2)

Góly: 9. Privrel, 14. Bobrovský – 28., 63. Essomba, 34. Galčík
ŽK: Oduko - Mensah, Gomola
FC Petržalka: Sokol – Privel,Harba (31. Spáčil), Danek (57. Sliacky), Bobrovský (77. Chríbik), Kuník, Oršula, Kohút, Oduko (77. Assuncao), Gašparovič, Konan
MŠK Žilina B: Kúdelčík - Mensah, Kopas, Ndjeungoue, Gomola, Šnajder (69. Jakubík), Mveng, Owusu (46. Kopásek), Essomba (69. Anang), Trabalík (62. Bile), Galčík (81. Beňadik)