Sumár zimnej prípravy

Muži  -  26 Feb 2024

Dlhá zimná príprava je za nami a už tento piatok odohráme prvý majstrovský zápas na pôde myjavského Spartaku.

Zimná príprava, ktorá trvala od 10. januára je na svojom konci a naši futbalisti vstupujú do svojho prvého ,,ostrého'' týždňa, ktorý vyvrcholí piatkovým majstrovským zápasom na pôde Spartaka Myjava. Výkop je naplánovaný na 19:00. Druhá najvyššia súťaže vstupuje do svojej druhej polovice s novým titulárnym partnerom a novým názvom: MONACObet liga.

Zimná príprava bola špecifická, pretože viacero hráčov bojovalo so zraneniami. Od začiatku prípravy mali zdravotné problémy Gašparovič, Riznič a Ogaga. Ogaga sa po dvoch týždňoch vrátil do plného zaťaženia, Gašparovič odohral až posledný prípravný zápas a Riznič sa iba nedávno zapojil do plného tréningového zaťaženia. Bohužiaľ, nešťastne sa zranil Bordáč, ktorý bude pauzovať ešte približne dva týždne.

V prípravných zápasoch sa prestriedalo dovedna 30 hráčov a 2 brankári, Halouska so Sokolom. Z 30 hráčov nastúpilo do zápasu až 6 hráčov, ktorí spadajú vekovo do kategórie U19. Okrem Kelembeta a Bordáča, ktorí sú stálicami v prvom tíme to bol ešte Viktor Vlčák, Joaqín Rojas, Jakub Murko a Majd Ramadan.

Na skúške sa predstavilo dovedna 5 hráčov, neuspel však ani jeden: Marián Šmatlák, Michael Ugwu, Daniil Rudenko, Ramez Medhat a Ivan Betík.

Čo sa týka pohybov v kádri, zaznamenali sme 5 odchodov, medzi nimi Martin Privrel (SCU St. Georgen), Patrik Čiernik (Slovan Duslo Šaľa), Cletus Nombil (FC Trinity Zlín), Matija Babović (Gokulam Kerala FC), Viktor Sliacky (České Budějovice - hosťovanie) a pribudlo 7 nových hráčov - Roman Begala (Slavoj Trebišov), Haris Harba (FC Stadlau), Péter Nagy (FC ŠTK Šamorín), Samuel Urgela (FK Pohronie), Jakub Jakubko (FC Košice - hosťovanie), Erik Liener (FC Košice - hosťovanie) a Dino Špehar (MFK Skalica).

Do kádra pribudli ešte dvaja mladíci, ktorí môžu obliekať počas jarnej časti dres našej U19 - Jakub Murko (FC ViOn Zlaté Moravce), ktorý je mládežníckym reprezentantom Slovenska a reprezentant Sýrie do 20 rokov, Majd Ramadan (Tishreen SC), ktorého starší brat Ammar pôsobí v FK DAC 1904 Dunajská Streda.

Zosumarizujme si aj prípravné zápasy. Naši futbalisti odohrali 7 prípravných zápasov so súpermi zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Zápasov malo byť pôvodne 8, ale český druholigista zo Zbrojovky Brno kvôli viróze stretnutie zrušil.

Bilancia z prípravných zápasov: 3 víťazstvá, 1 remíza a tri prehry. Sieť v súperovej bránke sme naplni 13 krát, naopak, tá naša sa vlnila 12 krát.

Prípravné zápasy:

FK Pohronie - FC Petržalka 0:1 (0:0) - Babović

ETÖ Györ - FC Petržalka 1:3 (1:2) - Danek, Nagy (11 m), Kachnič

ŠKF Sereď - FC Petržalka 0:3 (0:0) - Danek, Bordáč, Sliacky

SK Líšeň - FC Petržalka 2:1 (1:0) - Ugwu

FC Petržalka - 1. SK Prostějov 2:4 (1:3) - Danek (11 m), Ogaga

FC Petržalka - SK Líšeň 1:3 (1:2) - Harba

FC Petržalka - FC Slovan Galanta 2:2 (0:1) - Nagy, Harba (11)