Tím trénera Zachariáša odštartoval zimnú prípravu

Muži  -  15 Jan 2023

Hráči FC Petržalka sa streli včera (pondelok 9.1.) na prvom tohtoročnom tréningu, dnes dopoludnia absolvovali kondičné testy. V rámci zimnej prípravy odohrá FC Petržalka sedem prípravných zápasov, káder opustila šestica hráčov – Obročník, Lásik, Štefanec, Pittner, Stašík a Tomovič.

Na pondelok 9.1. bol naplánovaný štart zimnej prípravy A-mužstva. Mužstvo sa zvítalo v kabíne s realizačným tempom a absolvovalo prvú tohtoročnú tréningovú jednotku. „Hráčom sme popriali do nového roka všetko dobré a prízvukovali sme im, aby mysleli aj počas prípravy na svoje zdravie, vieme, že je pre futbalistu veľmi dôležité. Hráči sa vrátili dobre naladení a pripravení, na ihrisku absolvovali podľa našich údajov viac ako 10 kilometrov, na ihrisku vládla pohoda,“ komentoval úvodný tréning tréner Zachariáš.

Do prípravy sa nezapojilo niekoľko hráčov. Viac o pohybe v kádri prezradil generálny manažér FC Petržalka, Andrej Kalina: „S mužstvom sa rozlúčila šestica hráčov, Michal Obročník, Richard Lásik, Šimon Štefanec, Marek Pittner, Tomáš Stašík a Filip Tomovič. Hráčom touto cestou ďakujeme za odvedené výkony v petržalskom drese a prajeme do budúcnosti len to najlepšie. V súvislosti s príchodmi hráčov pracujeme na posilnení mužstva, otvorený je príchod niekoľkých hráčov, o novinkách budeme fanúšikov informovať v priebehu zimnej prípravy.“

Dnes dopoludnia absolvovali naši hráči kondičné testy. „Výsledky nám poslúžia nám pri zaraďovaní hráčov do bežeckých skupín. Od zajtra začíname približne trojtýždňovým vytrvalostno-silovový programom, ktorý bude zameraný na naberanie kondície a sily. Postupne budeme tréningové zaťaženie ladiť smerom k taktickým a herným prvkom,“ ozrejmil ďalší program kouč Zachariáš.

Jeho tím má v tejto chvíli naplánovaných sedem prípravných stretnutí, plus jeden modelovaný zápas odohrajú naši hráči proti sebe už v túto sobotu (14.1. o 10:30) na domácom štadióne. Neskôr sa postupne stretnú s mužstvami FK Slovan Duslo Šaľa, FK Pohronie, SK Líšeň, ViOn Zlaté Moravce, ASV Siegendorf, FK Hodonín a TJ Rovinka.

"Chceli sme sa stretnúť počas zimy so súpermi rôznej úrovne. Zmeriame si sily s mužstvami, ktoré sú kvalitatívne na vyššej úrovni, napríklad SK Líšeň, či ViOn Zlaté Moravce, narazíme na mužstvá ktoré sú výkonnostne na našej úrovni a tiež na tímy, kde je predpoklad, že sa budeme dostávať do väčšieho množstva šancí a budeme si môcť vyskúšať ofenzívne prvky. Verím, že hráči budú dobre pripravení na štart jarnej sezóny,“ dodal na záver tréner Alexander Zachariáš.

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV:

21.01.2023 FC Petržalka - FK Slovan Duslo Šaľa (10:30)
25.01.2023 FC Petržalka - FK Pohronie (11:00)
28.01.2023 FC Petržalka - SK Líšeň (10:30)
04.02.2023 ViOn Zlaté Moravce - FC Petržalka
08.02.2023 FC Petržalka – ASV Siegendorf (16:00)
12.02.2023 FC Petržalka – FK Hodonín (10:30)
19.02.2023 FC Petržalka – TJ Rovinka (10:30)

FOTO: Martin Gabura