Tomáš Stašík: „Môžeme hrať s každým vyrovnanú partiu, v Hummenom chceme bodovať“

Muži  -  09 Sep 2022

Od prvého zápasu nastupuje pravidelne v základnej zostave a stal sa pevnou súčasťou tímu trénera Haspru. 26-ročný obranca vyrastal v rodnom Martine, pôsobil tiež v Liptovskom Hrádku a v Šamoríne, odkiaľ sa počas leta presunul do Petržalky. Reč je Tomášovi Stašíkovi. V ôsmich doterajších stretnutiach nového ročníka II. ligy nazbieral plný počet minút bez jediného striedania.

"V Šamoríne som už istý čas vedel, že v klube nebudem pokračovať. Dával som sa viac ako pol roka dokopy po zranení a keď prišla od agenta ponuka prísť na skúšku do Petžalky, neváhal som. Od prvej chvíle som vedel, že tu chcem hrať. Som rád, že to vyšlo, som za možnosť obliekať bielo-čierny dres vďačný,“ komentoval okolnosti letného príchodu Tomáš Stašík. „Našiel som tu kvalitné podmienky, trúfam si povedať, že nič nebráni tomu, aby sme atakovali umiestnenie do piateho miesta v tabuľke. Pravda, chýbajú nám zatiaľ víťazstvá, chýbajú nám body do tabuľky. Verím, že to zlomíme a posunieme sa na vyššie priečky.“

O to cennejší bol v nedeľu bod v zápase, ktorý chvíľu vyzeral ako stratený. Na duel s Košicami sme boli od prvej minúty vyhecovaní, pripravení hrať svoju hru. Vieme, že sme doma silní. Škoda prvého inkasovaného gólu. Bol v ňom aj kus smoly, lopta sa obtrela o mňa a Soki (brankár Sokol), už nedokázal odvrátiť gól v našej sieti. Keď hostia pridali v druhej časti hry aj druhý gól, možno sa zdalo byť o víťazovi rozhodnuté, ale nevzdali sme to. Dali sme do toho všetko a zslúžene sme vyrovnali. Výsledok je vzhľadom k priebehu zápasu dobrý, ale mali sme aj na tri body.“

Tomáš Stašík nastupuje na stopérskom poste v dvojici s ďalšou letnou posilou Martinom Privrelom. Spolu s Kuníkom a Kohútom na krajoch tvoria defenzívny štít pred gólmanom Sokolom. „Počas leta prišlo do mužstva desať nových tvárí, budem sa opakovať, ale potrebujeme čas. Treba sa zohrať. Už to začína mať tvár, napredujeme, verím, že to bude stále lepšie,“ komentuje spoluprácu zadných radov.

Na pevnú defenzívu sa budeme spoliehať aj v zajtrajšom meraní síl na východe Slovenska, kde nás čaká duel v Humennom. „Na východe je to vždy náročné. V Humennom tlačia hráčov za výsledkami domáci fanúšikovia, vie tam byť búrlivá atmosféra, ale liga je vyrovnaná a my máme mužstvo, ktoré môže zdolať každého. S tým vycestujeme aj na východ. Domáci sa tlačia v tabuľke na vrchné priečky, to isté platí aj o nás. Verím, že do Humenného si ideme po cenné body.“

Petržalskí fanúšikovia doprevádzajú naše mužstvo v hojnom počte aj na zápasy na ihriskách súperov. Do Humenného je to štreka, ale dlhodobo platí, že mužstvo sa môže tešiť diváckej podpore aj mimo domovského stánku. „To je pravda. Fanúšikovia sú skutočným dvanástym hráčom Petržalky. Ja im za celú kabínu ďakujem, veľa to pre nás znamená. Budeme sa snažiť potešiť ich horu a výsledkom aj v najbližšom dueli v Humennom,“ dodal na záver Tomáš Stašík.

Zápas 9. kola II. ligy FK Humenné – FC Petržalka má výkop o 16:00, hlavným rozhodcom stretnutia bude Miroslav Holas, na čiarach mu budú asistovať Matej Zemko a Ján Lenický.

VIZITKA – TOMÁŠ STAŠÍK

Dátum narodenia: 19.12.1995
Miesto narodenia: Martin
Post: Obranca
Číslo dresu: 15
Najobľúbenejší klub: Van Dijk
Najobľúbenejší klub: Virgil van Dijk
Predzápasový rituál: Pomodlím sa, poprosím, aby sme vyhrali a aby sa nikto nezranil.
Sny: Hrať futbal profesionálne minimálne v II. lige a nech sa darí mužstvu, v ktorom pôsobím. To znamená tu, v FC Petržalka.