Tréner Kuruc: Do prípravy (aj) s novými hráčmi, chceme hrať fyzicky náročný futbal

Muži  -  22 Jún 2023

Zverenci trénera Michala Kuruca odštartovali v pondelok (19.6.) úvodný blok letnej prípravy na druholigovú sezónu 2023/24. Začiatok prípravného obdobia sú v znamení horúčav, mužstvo trénovalo počas dvoch dní v Jarovciach, najbližší prípravný zápas je na programe už zajtra (piatok 23.6.) na štadióne Calex v Zlatách Moravciach.

V družstve nastalo niekoľko zmien, niekoľko hráčov, medzi nimi aj skúsenejší už odišli a káder sa bude ešte meniť. Hľadáme vhodné typy, ktoré by mohli by stabilizovať káder a náhrady za hráčov, ktorí sú na odchode. Do letnej prípravy sa zapojilo niekoľko hráčov z dorastu, potrebujeme sa rozbehnúť, chcem ich vidieť v tréningových procesoch a v zápasoch a nájsť ideálne typy hráčov, aby sme posunuli naše mužstvo na vyššie priečky v tabuľke,“ komentoval úvod prípravy tréner Michal Kuruc.

Jeho tím si počas leta zmeria sily s viacerými zaujímavými súpermi, sériu prípravných stretnutí odštartuje zajtrajší duel v Zlatých Moravciach. „Narazíme na kvalitných súperov z dvoch najvyšších ligových súťaží, plus treťoligovú Galantu. My si, že sa nám núka dobrá konfrontácia s týmito celkami a tiež možnosti vyskúšať si viaceré alternatívy. Ako som povedal, takmer polovicu kádra tvoria nováčikovia a my si potrebujeme oživiť všetky systémové prvky, v ofenzíve a defenzíve, ktoré som hráčom vštepoval po mojom príchode v apríli.“

Mužstvo sa zišlo prvýkrát v pondelok, v nasledujúcich dvoch dňoch trénovalo v Jarovciach, dnes dopoludnia absolvovali naši hráči tréning na domácom štadióne v Petržalke. Úvodné dni poznamenali obrovské horúčavy. „Obzvlášť tu, na umelej tráve, je to veľmi náročné. Snažili sme sa to hráčom trochu uľahčiť tréningmi v Jarovciach. Hráči mali počas leta individuálne plány, my sa koncentrujeme na kondičnú prípravu, pretože chceme hrať fyzicky náročný futbal. A na to musia byť hráči aj patrične pripravení. Aj preto je súčasťou prípravy dvakrát v týždni dvojfázový tréning zameraný na kondíciu,“ dodal na záber kouč Michal Kuruc.

Prípravný zápas ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Petržalka je na programe už zajtra (v piatok 23.6.) o 10:30, hrá sa na hlavnom štadióne Calex (adresa: Továrenská 46, Zlaté Moravce).
Foto: Martin Gabura