Tréner Ladislav Pecko ukončil pôsobenie v FC Petržalka

Muži  -  04 Máj 2021

Tréner Ladislav Pecko ukončil po vzájomnej dohode s vedením klubu pôsobenie vo funkcii hlavného trénera FC Petržalka. Dočasným trénerom mužstva bol menovaný, do konca aktuálneho druholigového ročníka 2020/21, doterajší asistent Marek Kausich.

Dnešný deň bol pre Ladislava Pecka posledným vo funkcii hlavného trénera FC Petržalka. Pôsobenie ukončil po vzájomnej dohode s vedením klubu. „Ďakujeme trénerovi Peckovi za odvedenú prácu v aktuálnom ročníku, po vzájomnej diskusii sme dospeli k tomuto rozhodnutiu. Veríme, že zmena na pozícii lodivoda prinesie mužstvu v závere sezóny nový impulz, dočasným trénerom sa stáva doterajší asistent Marek Kausich. Trénerovi Peckovi prajeme do budúcnosti veľa športových a osobných úspechov,“ komentoval aktuálnu situáciu prezident FC Petržalka Marek Mojto.

Ladislav Pecko prevzal pozíciu kouča FC Petržalka na začiatku prebiehajúcej sezóny, v 25 druholigových stretnutiach dosiahli jeho zverenci 9 výhier, 6 remíz a 10 prehier, z toho tri v rade v ostatných troch kolách druholigovej súťaže. Mužstvo FC Petržalka figuruje tri kolá pred koncom súťaže na 10. mieste II. ligy, v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu 2020/21 doviedol tréner Pecko náš tím medzi najlepšiu osmičku, v jednokolovom štvrťfinále podľahla Petržalka na Tehelnom poli bratislavskému Slovanu 1:5.