Tréner Zachariáš: „Jedna lastovička leto nerobí, chceme uspieť aj v Dubnici a v Dolnom Kubíne“

Muži  -  18 Okt 2022

Trénerská premiéra kouča Alexandra Zachariáša pred domácim publikom dopadla na výbornú. Jeho zverenci zdolali doma Slavoj Trebišov 3:0 a odpútali sa z poslednej priečky druholigovej tabuľky. Prvýkrát v sezóne udržali naši chlapci vzadu čisté konto a do nedele mužstvu s najnižším počtom obdržaných gólov nadelili trojku. Tréner Zachariáš bol po zápase očividne spokojný s výsledkom i predvedenou hrou.

 

"Odohrali sme dobrý zápas. V obrane sa vyskytli chybičky, súper mal kvalitu v útoku, ale boli sme na hru Trebišova dobre pripravení a ich zbraň, nakopávané lopty na hrotového útočníka, sme úspešne eliminovali. Vedeli sme, že aj keby sme mali prehrať súboj, nesmieme ho vynechať. Navyše sa nám darilo zbierať odrazené lopty a chodiť do rýchlych brejkov,“ komentoval dianie na ihrisku tréner Zachariáš.

Jeho mužstvo získalo tri body do tabuľky a tiež porciu sebavedomia po predošlých neúspešných výsledkoch. „Chceli sme chalanov správne nabudiť. Hovorili sme im, že určite nie sme mužstvo, ktoré by patrilo na posledné miesto tabuľky. Vieme, že káder má naviac a musíme to zlomiť. A kde inde ak nie doma? V Žiline sme ešte nebodovali. Počas repre pauzy sme mali veľa zranených hráčov, niektorí boli súčasťou reprezentačných výberov, trénovalo nás málo. O to viac ma teší, že po zmenách v zostave sa chalani chytili a predviedli proti Trebišovu výborné výkony.“

V nedeľu nebolo v bielo-čiernom drese na ihrisku slabého muža. Videli sme len veľmi dobré a nadštandardné výkony. „Súhlasím. Brigant urobil veľa šprintov, bol pracovitý, veľmi dobre ho podporoval Matúš Kuník. Filip Oršula trénoval zatiaľ len krátko, ale bolo vidieť jeho skúsenosti najmä v zložitejších situáciách. Piroska sa blysol skvelým priamym kopom, má výbornú prihrávku a čítanie hry, hráči okolo neho odviedli skvelú prácu, a mohol by som menovať ďalších. Ako som povedal, odohrali sme výborný zápas.“

Nehrali Obročník, či Harba, s ich príchodom by mohlo byť naše mužstvo ešte silnejšie. „V to dúfam. "Obro" mal problémy so žalúdkom, Haris by sa mal po zranení pripojiť k mužstvu počas tohto týždňa, verím, že do ďalších zápasov už bude fit,“ komentoval aktuálny stav pred duelmi v Dubnici a v Dolnom Kubíne tréner Zachariáš. Aj on vie, že jeho mužstvo potrebuje voziť body aj z ihrísk súperov.

"Budeme sa snažiť nadviazať na výsledok proti Trebišovu, aj keď Dubnica je súper z iného súdka. Futbalový, tvorivý, tam sa budeme musieť viac zamerať na stred poľa a kombinačnú hru. Videl som ich v dvoch zápasoch, určite sa na duel na Považí dobre pripravíme. Dolný Kubín hrá jednoduchý, poctivý, behavý futbal. S trénerom Peckom sme dlhoroční priatelia, vieme, čo od jeho zverencov môžeme čakať.“

Trénerovi Zachariášovi padol po zápase veľký balvan zo srdca a hriala ho pretrhnutá šnúra piatich zápasov bez výhry. „Jedna lastovička leto nerobí, ale verím, že tento výsledok nás povzbudí a bude sa nám ľahšie dýchať a pracovať. Aj nám trénerom sa bude ľahšie trénovať s mužstvom počas týždňa, na hráčoch bolo vidieť, že ich postavenie v tabuľke mrzí. Verím, že im výsledok a predvedená hra posilní sebavedomie a na nedeľňajší výsledok nadviažeme aj v ďalších zápasoch,“ dodal na záver tréner Alexander Zachariáš.

Najbližší zápas odohrajú jeho zverenci už v sobotu (22. októbra) o 14:30, v zápase 14. kola II. ligy sa predstavia na pôde FK Dubnica nad Váhom.

Foto: Martin Gabura