Tréner Zachariáš pred zajtrajším zápasom v Košiciach: „Cestujeme s ambíciou bodovať.“

Muži  -  31 Mar 2023

Výprava nášho mužstva dnes o 9:00 vycestovala na východ Slovenska, kde podvečer absolvuje predzápasový tréning a zajtra, o 15:30, sa v zápase 23. kola II. ligy predstaví na štadióne FC Košice.

 

Naše mužstvo odohralo posledný zápas pred dvomi týždňami na pôde FK Pohronie. Domáci duel s Komárnom bol pre nominácie až šiestich hráčov tímu do mládežníckych reprezentačných výberov SR odložený a tak vznikol pre zverencov trénera Zachariáša priestor dobiť baterky pred nahusteným programom. V nasledujúcich ôsmich dňoch ich čakajú tri duely. Zajtra v Košiciach, v stredu a v nedeľu doma proti Komárnu a Humennému.

"Prvý týždeň sme využili na rozvoj kondície a hernej kondície. Vypadol nám zápas, chceli sme udržať hráčov v optimálnom fyzickom zaťažení, aby boli dobre pripravení, predovšetkým kondične, na nasledujúce tri zápasy. Od pondelka sme sa koncentrovali na sobotňajší duel s Košicami,“ povedal krátko pred odchodom na východ Slovenska tréner Zachariáš.

Podľa jeho slov počas týždňa mali zdravotné problémy Piroska a Riznič, potešil ho návrat Harbu a Sliackeho do tréningového procesu. Košičania zvládli v nedeľu náročný zápas v Šamoríne a víťazstvom 1:0 odčinili domácu remízu s Humenným (1:1). Východniari sa netaja postupovými ambíciami, no aktuálne strácajú na lídra tabuľky, prešovský Tatran, päť bodov. V zajtrajšom stretnutí bude domáci FC papierovým favoritom, naše mužstvo však už neraz potvrdilo, že proti silnejším súperom rastie aj výkon čierno-bielych.

"Bez ohľadu na to, s akým súperom hráme, musíme ísť do zápasov s ambíciou bodovať. To platí aj o stretnutí v Košiciach. Úvodné zápasy jarnej časti sme výsledkovo nezvládli, herne to bolo podstatne lepšie. Zápasom v Považskej Bystrici a doma s Račou chýbali z našej strany góly, výborný výkon predviedli naši hráči v súboji s Prešovom, na ihrisku FK Pohronie sme však zápas nezvládli. Aj to sa stáva, ale nesmie sa to opakovať. Verím, že chalani sú dobre pripravení a odhodlaní odčiniť výsledok z posledného duelu na Pohroní,“ vyjadril sa tréner Zachariáš.

Ako sám povedal, knihu o Ibrahimovičovi prečítal s predstihom, počas dlhej cesty do na východ Slovenska bude počúvať hudbu a premýšľať nad hernými variantami a taktikou, ktorá by mohla platiť na zajtrajšieho súpera.

Zápas 23. kola II. ligy FC Košice – FC Petržalka (sobota 1.4.) má výkop o 15:30, hlavným rozhodcom bude Erik Gemzický, hrá sa na štadióne FC Košice (adresa: Pri Prachárni, 040 11 Košice - Staré Mesto).