Tri body boli na dosah, s Prešovom domáca remíza 2:2

Muži  -  13 Mar 2023

V zápase 20. kola II. ligy remizoval náš tím s aktuálnym lídrom tabuľky 1. FC Tatran Prešov 2:2, keď hostia ratovali remízu gólom v samom závere stretnutia. Strelcami gólov nášho mužstva boli Harba a Danek, za hostí skórovali Karaš a Andrič.

V úvodnej desaťminútovke si brankár Krížik poradil s pokusmi Jendreka, Karaša i akrobatickým zakončením Sokola, no v 11. minúte sa Tatran ujal vedenia, keď po ľavom krídle prenikol Jendrek, ktorého prihrávku pretavil na vedúci gól prudkou strelou Kamil Karaš. V 16. minúte skvele vyrazil brankár Kuchynskyi Danekovu strelu a následná dorážka Harbu letela tesne vedľa. Na opačnej strane hracej plochy minul Krížikovu svätyňu Sokolov pokus po Šimkovej prihrávke. 19. minúta vyrovnanie pre Petržalku, keď sa po Chríbikovej prihrávke hlavou presadil umiestnenou strelou k žrdi Haris Harba. O chvíľu bol Maksym Kuchynskyi na mieste pri strele Daneka, no v 25. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Chríbik našiel presnou prihrávkou za obranu Patrika Daneka, ktorý prízemnou strelou rozvlnil sieť. O chvíľu tesne minula Dolného strela Krížikovu ľavú žrď a následne sa brankár Petržalky vyznamenal keď bravúrne vyrazil na roh nepríjemnú strelu Kamila Karaša. V závere prvého dejstva sa znovu blysol Filip Krížik, keď vyrazil zakončenie Sokola z pravej strany, končekmi prstvov vyrazil nad brvno Dolného lob a následný pokus Marka Milunoviča sa medzi tri žrde nezmestil. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Tatranom Prešov 2:1.

V druhom polčase, do ktorého nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách, pokračoval zaujímavý zápas. V 49. minúte zakončil Patrik Danek tiesnený obrancom Prešova Nagyom nepresne. O tri minúty mieril pokus aktívneho Dolného tesne nad bránu Petržalky a na opačnom konci ihriska hlavičkoval po centri neúnavného Daneka nad domáci kapitán Lukáš Gašparovič. 58. minúta priniesla prihrávku Milunoviča a zakončenie Sokola, ktorý zblízka netrafil bránu. O štyri minúty trafil striedajúci Viktor Sliacky brvno brány Prešovčanov. V 67. minúte letel Chríbikov oblúčik nad a na druhej polovici hracej plochy tesne minul domácu bránu Karašov pokus. Zakrátko letelo zakončenie Sokola po rohovom kope nad Krížikovu bránu a rovnaký osud mal aj oblúčik mladého krídelníka Viktora Sliackeho na druhom konci ihriska. V záverečnej desaťminútovke najskôr hlavičkoval Arnaud Konan po Brigantovom rohu tesne vedľa a o chvíľu neskôr nepoistil vedenie Petržalky zblízka agilný Sliacky. V 88. minúte sa hostia zo Šariša dočkali vyrovnania, keď sa po dlhom nákope Šimka presadil exportným volejom striedajúci Dragan Andrič. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak videlo takmer 800 prítomných divákov vo výbornom stretnutí deľbu bodov, medzi Petržalkou a Tatranom Prešov v pomere 2:2.

Najblžšie stretnutie odohrajú zverenci Alexandra Zachariáša v piatok 17.3.2023 o 17:00 na pôde FK Pohronie.
Autor: Tomáš Emrich.
FC PETRŽALKA – 1. FC TATRAN PREŠOV 2:2 (2:1)

Góly: 19. Harba, 25. Danek - 11. Karaš, 88. Andrič
ŽK: Kohút, Tóth – R. Nagy
FC Petržalka: Krížik - Oršula, Privrel, Konan, Kohút, Chríbik, Bobrovský (81. Tóth), Gašparovič (81. Riznič), Danek (58. Brigant), Assuncao (58. Sliacky), Harba (73. Sliacky)
1. FC Tatran Prešov: Kuchynskyi - Šimko, Baran, Petko (58. Horváth), Jendrek (87. Hatok), Milunovič, Dolný, Sokol, Karaš, Nagy, Tiago Matos (76. Andrič)

FCPA - 1. FC TATRAN Prešov 2:2 (2:1)