V Bardejove prehra 0:2

Muži  -  07 Mar 2022

V stretnutí 19. kola podľahlo naše mužstvo na pôde Partizána Bardejov 0:2 po góloch Nemerguta a Brenkusa, v nasledujúcom kole privíta tím trénera Auxta na domácej pôde tím ŠK Slovan Bratislava B.

V úvode stretnutia si brankár Filip Krížik poradil s hlavičkou Cmiljanoviča a v 8. minúte to skúsil z veľkej diaľky domáci Brenkus, ale Krížik bol opäť na mieste. V 21. minúte hlavičkoval nepresne Petržalčan Šimon Kozák a o chvíľu z dobrej pozície prestrelil bránu Lukáš Gašparovič. Na opačnej strane hracej plochy letel nad aj pokus Adama Brenkusa. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu vystupňoval Bardejov tlak. V 30. minúte vystrelil nepresne domáci Dopater, o chviľu vyrazil pozorný Krížik strelu Panadiča a v 35. minúte letel pokus Ristovskeho tesne vedľa Krížikovej svätyne. Následne sa brankár Petržalky vyznamenal, keď vyrazil na roh strelu Panadiča. Po tomto rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa Bardejovčan Lukáš Horváth a Filip Krížik si onedlho poradil aj s nepríjemnou strelou aktívneho Dopatera, ktorú vyrazil skvele na roh. Z následného rohu sa už ale Partizán ujal vedenia po presnej hlavičke Richarda Nemerguta. Nápor Bardejovčanov zakončili nepresné pokusy Ristovského a v závere prvého dejstva aj strela Brenkusa z priameho kopu, ktorá letela vedľa Krížikovej brány. Po prvom polčase tak viedol Bardejov nad Petržalkou 1:0.

Do druhej časti hry nastúpili oba tímy bez zmien. V 47. minúte netrafil bránu Čikoša-Pavlička svojou strelou Michal Obročník. V 56. minúte udreli domáci po druhýkrát. Odrazená lopta sa dostala k Adamovi Brenkusovi, ktorý exportným volejom prekonal Krížika. O dve minúty mohol znížiť striedajúci Boris Turčák, lenže jeho strelu vyrazil gólman Ján Čikoš-Pavličko. V 67. minúte vyrazil brankár Krížik na roh aj nepríjemnú strelu Cmiljaniča. O päť minút sa rútil dopredu Patrik Danek, ktorého snahu zmaril obetavým sklzom brankár Čikoš-Pavličko. V 82. minúte si Filip Krížik poradil s pokusom Nikolu Ristovskeho a keďže o štyri minúty vystrelil nepresne Boris Turčák, prehrala Petržalka na pôde Bardejova v pomere 2:0.

Najbližší zápas čaká čiernobielych v nedeľu (13. 3. 2020 o 10:30), kedy na domácej pôde privítajú v derby rezervu tímu ŠK Slovan Bratislava.

Autor: Tomáš Emrich.

PARTIZÁN BARDEJOV BŠK - FC PETRŽALKA 2:0 (1:0)
Góly: 39. Nemergut, 56. Brenkus
Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko - Cmiljanovič, Ristovski, Župa, Dopater, Horváth, Brenkus (76. Adekouroye), Nemergut, Keresteš, Maník (85. Jurčišin), Panadič (85. Kuhajdík)
FC Petržalka: Krížik - Kuník, Kozák, Nemec, Kohút, Danek, Obročník (85. Hronec), Gašparovič, Štefanec (65. Riznič), Hurný (56. Turčák), Harba
Zdroj FOTO: FB Partizán Bardejov

Partizán Bardejov - FCPA 2:0 (1:0)