V derby víťazstvo 2:0 nad béčkom Slovana

Muži  -  30 Nov 2020

V zápase 13. kola II. ligy zdolali zverenci trénera Pecka ŠK Slovan Bratislava B 2:0 a po 12 odohraných zápasoch figurujú so 17 bodmi na 6. mieste druholigovej tabuľky!

Prvú veľkú príležitosť v stretnutí mal v 25. minúte domáci Dopater, ktorého strela opečiatkovala žrď Trnovského brány. O štyri minúty to skúšal rovnaký hráč, lenže jeho strelu brankár Martin Trnovský vyrazil na roh. 35. minúta priniesla do tretice mikrosúboj Dopater-Trnovský, no aj tentokrát pokryl brankár Slovana pokus mladého hráča Petržalky. Onedlho Petržalka otvorila skóre zápasu, keď sa po presnej prihrávke Turčáka z pravej strany presadil presnou strelou Lukáš Gašparovič. O chvíľu letela Gašparovičova strela tesne nad bránu Slovana. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Slovanom B 1:0.

V úvode druhej časti hry chytil Martin Trnovský slabú Turčákovu strelu. V 55. minúte vystrelil z diaľky Filip Lichý, Ševčuk jeho pokus vyrazil pred seba a následná dorážka Cmiljaniča letela vysoko nad. Na druhom konci hracej plochy prestrelil z dobrej pozície bránu aktívny Turčák a následne trafil znovu do žrde Michal Dopater. O šesť minút netrafil bránu Slovana svojím pokusom Viktor Jedinák. 67. minúta priniesla hlavičku Petryka po Turčákovom rohu, ktorá letela nad Trnovského svätyňu a zakrátko vyrazil hosťujúci brankár strelu Borisa Turčáka zblízka. V 76. minúte chytil gólman belasých aj strelu striedajúceho Viktora Sliackeho, o štyri minúty neskôr prestrelil Ševčukovu bránu z dobrej pozície Alexander Tóth a na opačnej strane vyrazil Trnovský pokus striedajúceho Gembického. V 82. minúte zvýšil náskok Petržalky na 2:0 Samuel Kozlovský, ktorý sa presadil hlavou po Turčákovom rohovom kope. Onedlho hlavičkoval nad Marek Václav, v závere stretnutia ešte vyrazil brankár Petržalky Ševčuk nepríjemný strieľaný center Haramiu a chytil strelu Mateja Rosenbergera. Petržalka tak v bratislavskom derby zdolala B-tím Slovana Bratislava 2:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Ladislava Pecka v stredu 2.12.2020 o 12:30 na pôde FK Dubnica nad Váhom.

Autor: Tomáš Emrich.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B 2:0 (1:0)

Góly: 36. Gašparovič, 82. Kozlovský
FC Petržalka: Ševčuk – Mihálek, Petryk, Václav, Kozlovský – Horvát, Kudlička (74. Sliacky), Turčák, Jedinák (65. Gembický) – Dopater (87. Vician), Gašparovič (74. Filipiak)
ŠK Slovan Bratislava B: Trnovský – Valentín, Lieskovský, Habodasz, Tóth, Hubert (70. Haramia), Lichý (59. Lacko), Lavrinčík, Rigo (59. Rosenberger), Cmiljanič (68. Giesser), Henty (59. Matoš).