V dohrávke 9. kola prehra 0:2 v Skalici

Muži  -  28 Okt 2021

Tím trénera Auxta podľahol vo včerajšom dohrávanom stretnutí 9. kola na ihrisku MFK Skalica 0:2.

Ako prví pohrozili domáci futbalisti, keď v 19. minúte zamestnali brankára Sokola pokusy Martina Nagya a o chvíľu aj Tomáša Hambáleka. Peter Sokol ale obe strely pokryl. V 33. minúte mal dobrú možnosť Jakub Kousal. Jeho prudké zakončenie zblokoval na roh Boris Turčák. O dve minúty to skúšal Petržalčan Harba, lenže jeho strelu brankár Junas chytil. V 36. minúte otvorila Skalica skóre zápasu. Po zaváhaní Rédekyho sa dostal k lopte Černek a pohodlne prekonal Sokola. O dve minúty bolo už 2:0 pre domácich, keď sa do lopty na hranici šestnástky oprel kapitán Martin Nagy a presnou strelou po zemi zvýšil vedenie Skaličanov. V závere prvej časti hry bol Sokol na mieste pri strele z uhla, ktorú vyslal Jakub Kousal. Na druhej strane ihriska mal dobrú možnosť Kelemen, lenže zakončil nedôrazne a gólman Junas jeho pokus poľahky zneškodnil. V nadstavenom čase prvého dejstva to ešte skúšal nepresne opäť český krídelník Kousal. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala v Skalici 2:0.

Do druhého polčasu urobil tréner Petržalky Mário Auxt trojnásobnú zmenu v zostave. Tomáša Nagya, Patrika Daneka a Marka Kelemena nahradili Oliver Slivka, Lukáš Krisztín a Viktor Sliacky. V 63. minúte odkopol pozorný Sokol loptu pred domácim Hambálekom. Následne vystrelil nepresne opäť Kousal a na druhom konci hracej plochy si brankár Martin Junas poradil s pokusom Štefanca. V 79. minúte vyškriabal gólman Sokol na roh hlavičkového zakončenie domáceho Černeka. O tri minúty prestrelil bránu Petržalky z dobrej pozície striedajúci Voleský. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak Petržalka prehrala v Skalici 2:0.

Nahustený zápasový program pokračuje pre čierno-bielych už v sobotu 30. 10. 2021 o 14:30 stretnutím na pôde MŠK Námestovo.
Autor: Tomáš Emrich:

MFK SKALICA – FC PETRŽALKA 2:0 (2:0)

Góly: 36. Černek, 38. Nagy
MFK Skalica: Junas - M. Nagy, Mader, Rudzan, Mizerák, Mášik (77. Hollý), Černek, Hambálek (62. Štursa), Šebesta, Voleský (86. Blažek), Kousal (86. Petr)
FC Petržalka: Sokol - Rédeky, Nemec, Kuník, T. Nagy (46. Slivka), Štefanec, Hronec (77. Hurný), Turčák (80. Tvrdík), Danek (46. Krisztín), Kelemen (46. Sliacky), Harba

MFK Skalica - FCPA 2:0 (2:0)