V generálke na nový ročník prehra 1:4 v Banskej Bystrici

Muži  -  21 Júl 2023

Sériu prípravných duelov pred štartom nového ročníka II. ligy zakončili zverenci tréner Kuruca Prehrou 1:4 na pôde účastníka najvyššej domácej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica.

Sériu prípravných duelov pred štartom nového ročníka II. ligy zakončili zverenci tréner Kuruca Prehrou 1:4 na pôde účastníka najvyššej domácej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica.

Po štvrťhodine hry sa ujali vojaci vedenia gólom reprezentačného útočníka Róberta Polievku a aj keď Matija Babović po polhodine hry vyrovnal na 1:1, ten istý hráč banskobystrickej Dukly krátko pred odchodom do kabín skóroval aj druhýkrát, tentoraz z pokutového kopu.

Favorit stretnutia navýšil vedenie dvomi gólmi v druhej časti hry a po góloch Rymarenka a Hanesa uštedril nášmu mužstvu prehru 1:4. V petržalských farbách sa v obrannej formácii predstavil mladík Richard Hečko, ktorý je v Petržalke na skúške z Podbrezovej a ďalšiu príležitosť dostal aj Marek Rigo. Medzi žrďami sa predstavila po podpise zmluvy nová brankárska akvizícia, český gólman Pavel Halouska.

Naše mužstvo sa v najbližšom stretnutí predstaví po dlhej odmlke na domácom štadióne, v zápase 1. kola II. ligy 2023/24, privítame v sobotu (29.07.) o 17:00 tím FK Pohronie. Zápas bude súčasťou osláv 125. výročia založenia klubu, v rámci predzápasového sprievodného programu pripravili domáci organizátori návštevníkom niekoľko prekvapení, vrátane autogramiády osobností petržalského futbalu. Sprievodný program má v sobotu začiatok už o 14:30.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA – FC PETRŽALKA 4:1 (2:1)

Góly: 15., 45. Polievka (11m), 18. Rymarenko, 73. Hanes – 32. Babović
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Minka, Konan, Šurnovský - Ogaga, Privrel, Nombil, Gašparovič, Sliacky - Babović
Striedali: Striedali: Hečko, Kachnič, Kelembet, Halo, Rigo, Assunçao, Čiernik

Foto: FB MFK Dukla Banská Bystrica