V Humennom tesná prehra 0:1

Muži  -  21 Mar 2022

V zápase 21. kola II. ligy podľahol náš tím na pôde FK Humenné 0:1, jediný gól stretnutia zaznamenal v 13. minúte domáci Erik Streňo.

Už v 2. minúte zápasu vystrelil z priameho kopu nebezpečne domáci kapitán Streňo, ktorého pokus Peter Sokol vyrazil. V 13. minúte sa Humenčania ujali vedenia. Erik Streňo prenikol individuálne po pravej strane a presnou strelou k žrdi prekonal Sokola. Na opačnej strane mohol okamžite vyrovnať Štefanec, ale v ťažkej pozícii netrafil Slávikovu svätyňu. V 27. minúte to skúšal opäť aktívny Streňo, lenže pozorný Sokol jeho zakončenie vyrazil a po odrazenej lopte a následnom centri Maťaša z ľavej strany zakončil Erik Streňo tesne vedľa. Po prvom dejstve tak viedlo Humenné nad Petržalkou 1:0.

Do druhého polčasu urobila Petržalka dve zmeny v zostave. Šimona Štefanca a Erika Hurného vymenili Matej Riznič a Marko Kelemen. 49. minúta priniesla nebezpečnú strelu Hamuľaka z pravej strany, ktorú gólman Sokol zneškodnil. V 54. minúte musel pre zranenie odstúpiť obranca Petržalky Šimon Kozák, ktorého nahradil Simon Vlasák. O sedem minút neskôr trafil žrď Sokolovej brány svojím pokusom Kevin Komár. V 65. minúte dostal červenú kartu za faul na Marka Kelemena domáci stopér Martin Luberda. Petržalka tak hrala približne dvadsaťpäťminút presilovku. O štyri minúty neskôr vystrelil pekne hráč Petržalky Obročník, lenže Dávid Slávik jeho pokus na dvakrát kryl. 75. minúta priniesla ďalší pokus Obročníka, no Slávik bol opäť na mieste. V 84. minúte hlavičkoval z dobrej pozície Riznič, gólman Slávik jeho šancu zneškodnil a udržal si čisté konto. Do konca stretnutia si už domáci vedenie postrážili a tak zdolalo FK Humenné Petržalku v pomere 1:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Auxta v nedeľu 27.3.2022 o 11:00 na pôde FC Rohožník.

FK HUMENNÉ – FC PETRŽALKA 1:0 (1:0)

Gól: 13. Streňo
ŽK: Streňo, Zlacký - Hurný, Obročník, Turčák
ČK: 65. Luberda (Humenné)
FK HUMENNÉ: Slávik - Zlacký, Luberda, Bednár, Maťaš, Komár(64. Komjatý), Dzurík, Šimon-Turík, Song (80. Pinc), Streňo, Hamuľak(70. Jančo)
FC PETRŽALKA: Sokol - Kuník, Kozák (57. Vlasák), Nemec, Kohút, Obročník (77. Harba), Gašparovič, Hurný (46. Kelemen), Danek, Štefanec (46. Riznič), Turčák

FK Humenné - FCPA 1:0 (1:0)