V kádri navrátilci Turčák a Nemec, posily Kuník a Kelemen, i mladíci Slivka s Rizničom

Muži  -  08 Júl 2021

Po ukončení minulosezónneho hosťovania viacerých hráčov prechádza káder FC Petržalka pred blížiacim sa štartom II. ligy prestavbou. V tejto chvíli hlási príchod šestica nových (resp. staronových) hráčov, zmluvu predĺžili aj opory tímu Gašparovič, Obročník a Ševčuk.

Jedinák, Dopater, Kudlička, Huba, Filipiak, Gembický, Horvát, Vondryska, Kozlovský, Petryk, Oscar – sa pravidelne objavovali v kádri nášho v minulej sezóne a počas leta ukončili pôsobenie v Petržalke, resp. niektorí z nich hlásili odchody do materských klubov po ukončení hosťovania. Pred novou sezónou vyvstala pre vedenie a manažment klubu výzva vyskladať konkurencieschopný tím pre nový súťažný ročník.

"O tom, do akej miery sa nám to podarilo alebo nepodarilo, ukážu až majstrovské zápasy, v súčasnosti robíme maximum pre to, aby naše mužstvo napredovalo. Bolo by nie najšťastnejšie prezentovať sa v tomto momente veľkohubými vyhláseniami, naopak, namieste je pokora a rešpekt ku kvalite súperov. No netajíme sa ani zdravou ambíciou a chuťou napredovať, a pobiť sa o umiestnenia na vrchných priečkach druholigovej tabuľky,“ komentoval predsezónne nastavenie manažér A-tímu Dominik Tóth.

Nás zaujímalo, aký je teda v tejto chvíli aktuálny stav kádra a s koľkými z nich môže tréner Auxt naisto rátať do nasledujúcej sezóny. „Rozdelil by som ich do troch skupín. Prvou je dvojica navrátilcov Boris Turčák a Jakub Nemec. O nich nemusíme dlho diskutovať, po polroku v FK Senica sa vracajú do dôverne známeho prostredia a veríme, že nadviažu na predošlé úspešné účinkovanie v bielo-čiernych farbách. Nováčikmi v kádri sú Matúš Kuník a Marko Kelemen. Prvý z nich zbieral ligové skúsenosti v Nitre a naposledy v Seredi, druhý pôsobil v Trnave a naposledy v maďarskom Kazincbarcikai SC. Sú to bývalí mládežnícky reprezentanti, veríme, že zúročia svoj potenciál v petržalských farbách.“

Tretiu dvojičku tvoria talentovaní dorastenci Oliver Slivka (z FK Poprad) a Matej Riznič (z ŠK Slovan Bratislava). Prvý menovaný sa stihol blysnúť dvomi gólmi v prípravných stretnutiach, Riznič oblieka dres reprezentačnej 16-ky. „Obidvaja ukázali v nedávnom období progres a patria medzi talentovaných hráčov. Veríme, že zvýšia zdravú konkurenciu v mužstve a pre mužstvo budú prínosom,“ dodal Dominik Tóth.

Okrem šestice nových hráčov fanúšikov určite poteší informácia o ďalšom pôsobení opôr tímu v nasledujúcom období. „Môžem potvrdiť, že Lukáš Gašparovič, Michal Obročník a brankár Vadim Ševčuk sa dohodli s vedením klubu na predĺžení zmluvy a veríme, že nadviažu na spoľahlivé výkony z minulej sezóny. Káder samozrejme nie je definitívne uzavretý, na jeho posilnení intenzívne ďalej pracujeme,“ dodal na záver manažér A-tímu Dominik Tóth.