V Podbrezovej prehra 1:2

Muži  -  21 Feb 2021

V zápase 17. kola II. ligy podľahol tím trénera Pecka domácemu FK Železiarne Podbrezová 1:2, gól nášho mužstva strelil v 63. min Lukáš Gašparovič.

Stretnutie sa hralo na umelej tráve v Podbrezovej-časti Skalica. V úvode zápasu vyskúšal pozornosť domáceho Richarda Ludhu z priameho kopu Gembický, domáci gólman jeho strelu kryl. V 8. minúte mal obrovskú šancu domáci Galčík, ktorý ale minul Ševčukovu bránu. V 22. minúte hlavičkoval tesne nad bránu Petržalky po rohovom kope Boris Godál. O sedem minút neskôr sa menilo skóre zápasu, keď sa po peknej kombinácii a Pavúkovej finálnej prihrávke dostal k lopte Roland Galčík a krásnou strelou prekonal Ševčuka. V 33. minúte vystriedal zraneného Juraja Chvátala Matej Grešák. O tri minúty neskôr letel priamy kop Pavúka tesne nad. V 43. minúte zvýšili domáci svoje vedenie keď zvládli rýchly protiútok, ktorý potiahol Galčík ktorého krížnu strelu s prispením teču upratal do siete Daniel Pavúk a zvýšil na polčasových 2:0. Po prvom polčase tak viedla Podbrezová nad Petržalkou 2:0.

Do druhej časti hry nastúpila Petržalka s dvomi zmenami. Dvojicu Gembický-Vondryska, vymenili Michal Dopater a Erik Hurný. V 50.minúte sa predieral domácou obranou Gašparovič, ktorého zakončenie vyrazil pozorný Richard Ludha. Na opačnej strane to onedlho skúšal opäť všadeprítomný Galčík, lenže tentokrát si brankár Ševčuk poradil a zneškodnil jeho nájazd. Následne si poradil aj s ďalšou nepríjemnou strelou mladého domáceho futbalistu Rolanda Galčíka. V 63. minúte kopala Petržalka pokutový kop po faule na Hurného. Brankár „železiarov“ Ludha síce Gašparovičov pokus vyrazil, ale na následnú dorážku kapitána Petržalky bol prikrátky. Čiernobieli tak strelili kontaktný gól na 2:1. Aj napriek enormnému nasadeniu a snahe hráčov Petržalky sa im nepodarilo vyrovnať. V 78. minúte vystriedal zraneného Tomáša Filipiaka Mário Mihál, veľkú šancu mal v závere domáci Pavúk, ktorého ale vychytal v situácií jeden proti jednému pozorný Ševčuk. V napínavom zápase tak zdolala Podbrezová Petržalku tesne 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrá FC Petržalka v sobotu 27.2.2021 o 13:00 na domácej pôde proti rezerve MŠK Žilina.

Autor: Tomáš Emrich / Foto: FB FK Železiarne Podbrezová
FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC PETRŽALKA  2:1 (2:0)

Góly: 29. Galčík, 43. Pavúk – 63. Gašparovič
Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Godál, Kukoľ, Galčík, Bakaľa, Gerebenits, Chvátal (33. Grešák, 70. Ďatko), Pavúk, Gerebenits (87. Bartoš)
Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Farkaš, Filipiak (78. Mihál), Trajkovski , Horváth (78. Oscar), Obročník, Huba (57. Sliacky), Gašparovič, Gembický (46. Dopater), Vondryska (46. Hurný)