V Poprade víťazstvo 3:0

Muži  -  08 Mar 2021

V zápase 19. kola II. futbalovej ligy zvíťazilo naše mužstvo v Poprade nad domácim FK 3:0, do listiny strelcov sa zapísali Gašparovič, Obročník a Gembický.

Stretnutie sa odohralo na umelej tráve v časti Poprad-Stráže. V úvodnej desaťminútovke sa neujali hlavičkové zakončenia Pavla Farkaša ani Michala Obročníka, ktoré po rohových kopoch leteli nad bránu Popradu. V 16. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa z penalty nariadenej po faule na Jakuba Kudličku presadil kapitán Lukáš Gašparovič. O chvíľu mohol zvýšiť náskok Petržalky Kudlička, ktorého ale vychytal pozorný brankár Yurii Pohoryliak. V 27. minúte vystrelil tvrdo opäť Gašparovič, lenže ukrajinský gólman Popradu Pohoryliak výborným zákrokom vyrazil tento pokus na roh. Zakrátko vychytal domáci brankár aj ďalší nájazd aktívneho Gašparoviča. Následne letel technický pokus Erika Hurného vedľa. V 42. minúte sa dostali do dobrej šance domáci futbalisti, lenže Patrik Rumanský z dobrej pozície prestrelil Ševčukovu bránu. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Poprade 1:0.

Do druhej časti hry urobil domáci kormidelník Ján Guziar jednu zmenu, keď Dominika Maliňáka vymenil Sebastián Jurčišin. 50. minúta priniesla nepresný pokus Richarda Šestáka, ktorý namieril nad Ševčukovu svätyňu. O štyri minúty hlavičkoval Lukáš Gašparovič do náručia pripraveného Pohoryliaka. V 58. minúte zvýšili čiernobieli svoj náskok, keď sa po Gašparovičovom centri presadil hlavou Michal Obročník. Onedlho si brankár Popradu Pohoryliak dal pozor pri strele aktívneho Kudličku a následne zakončil v páde vedľa striedajúci Gembický. O chvíľu to skúšal aj Španiel Oscar Castellano, ktorého pekná strela tesne minula Pohoryliakovu bránu. V 68. minúte chytil brankár domácich aj strelu Gembického. Ten istý hráč ale už o dve minúty navýšil vedenie Petržalky na 3:0, keď zblízka upratal loptu do siete po prízemnom centri Kristiána Miháleka. O štyri minúty vyrazil popradský brankár aj strelu Viktora Sliackeho. V závere stretnutia to skúšal tvrdou strelou domáci Legnani, lenže pozorný Ševčuk jeho pokus bravúrne vyrazil na roh a udržal si tak čisté konto. Petržalka tak zvíťazila nad FK Poprad 3:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú futbalisti Petržalky v nedeľu 14.3. 2021 o 10:30 na domácej pôde proti mužstvu MFK Tatran Liptovský Mikuláš .

Autor: Tomáš Emrich.

FK POPRAD – FC PETRŽALKA 0:3 (0:1)

Góly: 16. Gašparovič (11m), 58. Obročník, 70. Gembický

FK Poprad: Pohoryliak – Šesták (82. Jinjolava), Živčák, Kuc, Rokyta, Nagy, Do. Maliňák (46. Seb. Jurčišin), Bača (60. Šoltišík), Rumanský(70. Da. Maliňák), Sv. Jurčišin (82. Šarišský), Legnani
FC Petržalka: Ševčuk - Mihál, Farkaš, Filipiak, Huba, Mihálek (76.Vondryska), Kudlička (64. Horvát), Obročník, Oscar (64. Sliacky), Gašparovič (76. Hronec), Hurný (51. Gembický)

FK Poprad - FCPA 0:3 (0:1)