V Považskej Bystrici sme prišli o sériu bez prehry

Muži  -  18 Mar 2024

V 20. kole MonacoBet ligy nastúpili zverenci Michala Kuruca na zápas v Považskej Bystrici. Po zlom úvode stretnutia, kedy inkasovali v 8. a 16. minúte, dokázali stav stretnutia gólom Harbu iba skorigovať na konečných 2:1. Týmto výsledkom sa zároveň skončila séria 13 zápasov bez prehry. Diskutovaným momentom bol situácia z 51. minúty, kedy hlavný rozhodca Valent z nepochopiteľných dôvodov neuznal, podľa nás, úplne regulérny gól striedajúceho Kelembeta.

Skóre zápasu otvorili v 8. minúte domáci futbalisti, keď po Konanovej ruke v pokutovom území premenil nariadenú jedenástku Lukáš Slávik. O sedem minút minul na opačnej strane ihriska Teplanovu bránu z dobrej pozície Patrik Danek. 16. minúta priniesla druhý gól Považskobystričanov, keď sa po Vaculíkovom centri z pravej strany presadil presnou hlavičkou kapitán MŠK Anton Sloboda.

V 28. minúte letel Slávikov pokus mimo troch žrdí a o štyri minúty neskôr zasahoval po Václavovom rohu a Slávikovom zakončení Pavel Halouska. V 43. minúte musel po Begalovom centri a Tancíkovom teči vyraziť loptu na roh Marek Teplan. Zakrátko mieril mladý Dávid Bordáč tesne vedľa a v nadstavenom čase sa neujal ani ďalší pokus nádejného futbalistu Petržalky.

Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala v Považskej Bystrici 2:0. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 49. minúte netrafil bránu svojou strelou Jakub Tancík. V 60. minúte to skúšal Patrik Danek, ale brankár Teplan s pomocou obrancu Vaculíka zabránil gólu. Zakrátko letela na druhom konci hracej plochy nad Borisova strela. 67. minúta priniesla Kelembetovu hlavičku, ktorá preletela Teplanovu bránu.

O päť minút sa neujal ani Odukov strelecký pokus. V 75. minúte zakončil najskôr neúnavný Danek do Teplanovho náručia a o chvíľu neskôr bol gólman Považanov na mieste aj pri Begalovom streleckom pokuse. Na druhej strane letela Slávikova strela tesne vedľa brány čiernobielych. V 79. minúte Petržalka znížila, keď sa po Oršulovom priamom kope presadil hlavou Haris Harba.

V záverečnej desaťminútovke sa Petržalčania snažili vyrovnať, najbližšie k tomu bol v nadstavenom čase striedajúci Richard Hečko, ale keďže gólman Marek Teplan jeho strelu z pravej strany chytil, prehrala Petržalka na pôde MŠK Považská Bystrica v pomere 2:1. Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Michala Kuruca v nedeľu 24.3. 2024 o 10:30 na domácej pôde proti mužstvu MŠK Púchov.

20. KOLO MONACOBET LIGY

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA - FC PETRŽALKA 2:1 (2:0)
Góly:
8' Slávik (11 m), 16' Sloboda - 79' Harba
ŽK: Teplan, Zemko, Mihálek - Danek, Harba, Kelembet, Minčič
MŠK Považská Bystrica: Teplan - Vaculík, Pagáč, Matejčík, Václav, Zemko, Pečarka, Sloboda, Boris (82. Kucharčík), Slávik (80. Kováč), Tancík (86. Mihálek)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Jakubko, Konan, Šurnovský (43. Bordáč), Ogaga, Begala (86. Špehar), Nagy, Gašparovič (43. Kelembet), Danek, Harba (84. Hečko)