V premiére nového ročníka výhra 2:0 nad FK Pohronie

Muži  -  31 Júl 2023

V úvodnom stretnutí nového ročníka II. ligy 2023/24 zdolal tím trénera Kuruca na domácom štadióne FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 po góloch Šurnovského a Privrela.

Prvú príležitosť zápasu mali hostia z Pohronia, keď Schlossárova hlavička tesne minula Halouskovu bránu. O chvíľu sa český gólman v drese Petržalky vyznamenal, keď skvele vyrazil na roh pokus Okunolu. 14. minúta priniesla Šurnovského nepresnú strelu z veľkej diaľky a o päť minút zakončoval Matija Babovič len do Rehákovho náručia. V 25. minúte vyškriabal Ivan Rehák končekmi prstov nepríjemný Sliackeho center smerujúci z rohového kopu priamo do brány a následne prestrelil z dobrej pozície bránu hostí Arnaud Konan. V 34. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa najprv po peknej kombinácii Privrela s Babovičom vysunul druhý menovaný kolmicou Ogagu, ktorému sa vrhol gólman Rehák pod nohy a odrazenú loptu umiestnil presnou strelou do odkrytej brány ľavý bek Patrik Šurnovský. V nadstavenom čase prvého dejstva ešte letel Pekárov pokus tesne nad Halouskovu svätyňu, po prvom polčase tak viedla Petržalka nad FK Pohronie 1:0.

Do druhej polovice stretnutia urobil tréner čiernobielych Michal Kuruc jednu zmenu, keď Matúša Minku vymenil Maximilián Halo. V 46. minúte bol brankár Rehák na mieste pri pokuse Cletusa Nombila a o chvíľu neskôr hlavičkoval po rohovom kope nad stopér Kupčík. 51. minúta priniesla priamy kop Prikryla, ktorý letel tesne nad bránu Petržalky. V 54. minúte odkopol Rehák loptu v poslednej chvíli pred atakujúcim Odukom, zakrátko letel tečovaný pokus Lukáša Gašparoviča mimo brány hostí a po následnom rohu zvýšil v 55. minúte na 2:0 pre Petržalku hlavou Martin Privrel. O necelú minútu mal na kopačke tretí gól domácich mladý krídelník Viktor Sliacky, ale po Babovičovej prihrávke zblízka netrafil bránu. V 63. minúte sa predieral do šance striedajúci Adam Horvát, ale za gólmana Halousku zaskočil Martin Privrel a odkopol loptu do bezpečia. V 71. minúte vystrelil nepresne skúsený Štefan Pekár. V závere stretnutia sa nepodarilo skórovať hosťujúcemu Schlossárovi, ktorý po prihrávke Horváta tesne minul Halouskovu bránu a keďže sa na opačnej strane ihriska nevmestil medzi tri žrde ani pokus neúnavného Ogagu, zdolala Petržalka Pohronie v úvodnom domácom zápase novej sezóny 2023/2024 v pomere 2:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Michala Kuruca v nedeľu 6.8.2023 o 10:30, kedy sa predstavia na štadióne na Pasienkoch v derby proti rezerve ŠK Slovan Bratislava.

FC PETRŽALKA – FK POHRONIE 2:0 (1:0)

Góly: 34. Šurnovský, 55. Privrel
ŽK: Minka, Šurnovský, Nombil, Assuncao, Čiernik - Jokel, Urgela, Mazan, Horvát
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Minka (46. Halo), Konan, Šurnovský, Nombil, Privrel, Gašparovič (81. Onuoha), Oduko (90. Assuncao), Sliacky (66. Kachnič), Babović (66. Čiernik)
FK Pohronie: Rehák - Kupčík, Prikryl, Jatta, Jokel (59. Barbora), Schlossár, Urgela, Šikula, Laktionov (59. Horvát), Pekár, Okunola (39. Mazan)

FCPA - FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 (1:0)
Góly: 34., 55.
FCPA: Halouska – Oršula, Minka, Konan, Šurnovský – Privrel, Nombil, Sliacky , Gašparovič, Oduko – Babović