V Púchove remíza 1:1

Muži  -  18 Okt 2021

V zápase 13. kola II. ligy remizoval tím trénera Auxta v Púchove 1:1, strelcom gólu nášho mužstva bol v 61. min Marko Kelemen, za hostí vyrovnával v 80. min Martinček.

V 6. minúte mal prvú dobrú šancu na skórovanie domáci nigérijský stopér Afolabi, ktorého hlavička po rohovom kope tesne minula Ševčukovu bránu. Na opačnej strane ihriska letela tečovaná strela Matúša Kuníka mimo. V 14. minúte mierila Loduhova strela z dobrej pozície nad bránu Petržalky. V 25. minúte sa po rýchlom protiútoku Púchova dostal k zakončeniu Slavomír Kapusniak, no aj jeho strela tesne preletela Ševčukovu svätyňu. O chvíľu vystrelil prudko Ondřej Ullman. Pozorný Ševčuk jeho pokus skvele vyrazil na roh. V závere polčasu to znovu skúšal hlavou Sunday Afolabi, ale aj jeho druhé hlavičkové zakončenie bolo nepresné. Po prvom dejstve bol na Považí stav nerozhodný 0:0.

V 52. minúte nezakončil presne Petržalčan Harba. Onedlho rozohral priamy kop skúsený Patrik Mráz, ktorého prudký pokus z diaľky Vadym Ševčuk s námahou vyškriabal končekmi prstov nad brvno. V 61. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Po rohovom kope Jakuba Hronca sa dostal k lopte Marko Kelemen a zblízka prekonal gólmana Strelčíka. Domáci po inkasovanom góle zvýšili aktivitu s cieľom vyrovnať. V 68. minúte sa preštrikoval obranou Petržalky Štefan Holiš ale skvelý Ševčuk dokázal vyraziť jeho pokus z bezprostrednej blízkosti. O tri minúty mohol zvýšiť náskok čiernobielych striedajúci Štefanec, lenže zblízka netrafil Strelčíkovu bránu. Na druhej strane hracej plochy pokryl Ševčuk strelu Holáňa. V 75. minúte najskôr vyrazil brankár Petržalky pokus Mráza a následná dorážka Loduha z výbornej pozície letela vedľa. O päť minút domáci MŠK vyrovnal. Po centri Mráza prepadla lopta na zadnú tyč k Martinčekovi, ktorý prízemnou strelou zrovnal stav zápasu na 1:1. Zakrátko vyrazil Ševčuk pokus rovnakého hráča a v 86. minúte si poradil aj so strelou Stanislava Lacka. Do konca stretnutia sa už stav zápasu nezmenil a tak si Petržalka a Púchov podelili body po remíze 1:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Mária Auxta už v stredu 20.10.2021 o 14:30. V dohrávke 12. kola pricestuje do Ovsišťa družstvo FC ŠTK 1914 Šamorín.

MŠK PÚCHOV – FC PETRŽALKA 1:1
Góly: 80. Martinček – 61. Kelemen
MŠK PÚCHOV: Strelčík - Lacko, Kopičár, Afolabi, Martinček, Kapusniak (66. Ozimý), Holáň (76. Kopiš), Loduha, Ullman (66. Pilný), Mráz (89. Krčula), Holiš
FC PETRŽALKA: Ševčuk - Mihálek, Rédeky, Nemec, Kuník, Nagy (90. Slivka), Hronec, Turčák (77. Hurný), Danek (62. Spáčil), Harba (62. Štefanec), Kelemen (90. Tvrdík)

MŠK Púchov - FCPA 1:1 (0:0)