V Šamoríne dva inkasované góly v závere a prehra 0:2

Muži  -  02 Máj 2022

V stretnutí 27. kola II. ligy podľahol náš tím na ihrisku FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2, obidva góly padli v samom závere zápasu, v 79. min sa presadil z pokutového kopu Péter Nagy, o päť minút neskôr Ondrej Vrábel.

V 10. minúte minul Krížikovu bránu pokus Ferenca Bögiho. O sedem minút neskôr vystrelil nepresne po kombinácii so Sliackym Simeon Kohút a v 21. minúte letela po Leginusovom hlavička Vrábela len tesne vedľa brány Petržalky. V 34. minúte mal dobrú možnosť Patrik Danek, ale brankár Gyurákovics ho zblízka vychytal. O štyri minúty netrafil bránu ŠTK lob Mateja Rizniča. V závere polčasu vystrelil tesne nad kapitán Petržalky Lukáš Gašparovič. Po prvom dejstve bol stav zápasu medzi Šamorínom a Petržalkou bezgólový.

Do druhej polovice stretnutia nastúpil Šamorín s jednou zmenou, keď Franka Appiaha nahradil Ernest Boateng. 50. minúta priniesla nepresný pokus Patrika Daneka. O päť minút hlavičkoval zblízka tesne vedľa Marko Kelemen. Následne vystrelil Gašparovič len do náručia pripraveného Erika Zoltána Gyurákovicsa. V 64. minúte si Filip Krížik poradil s nepríjemným strieľaným centrom domáceho kapitána Juraja Pančíka. O cvhíľu sa brankár Petržalky vyznamenal, keď s námahou vyrazil na roh nebezpečnú strelu Bögiho. V 72. minúte prestrelil Krížikovu bránu striedajúci Ernest Boateng a o dve minúty mohol otvoriť skóre Matej Riznič, ale jeho prudký pokus skvele vyrazil na roh gólman ŠTK Gyuarákovics. V 76. minúte trafil z priameho kopu do brvna Péter Nagy. V 79. minúte sa domáci Šamorín ujal vedenia. Po kontakte Tótha s Leginusom v pokutovom území premenil nariadenú jedenástku s prispením žrde Péter Nagy a v 84. minúte zvýšil na 2:0 pre Šamorínčanov po samostatnom prieniku a zakončení pomedzi Krížikove nohy Ondrej Vrábel. V 87. minúte mieril do brvna striedajúci Jakub Čunta, v závere stretnutia letel pokus Lukáša Leginusa nad bránu, Šamorín tak zdolal na domácej pôde Petržalku v pomere 2:0.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Mária Auxta v nedeľu (8.5.2022) o 10:30, kedy na domácej pôde privítajú tím MŠK Púchov.

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN - FC PETRŽALKA 2:0 (0:0)

Góly: 79. Nagy (11m), 84. Vrábel
ŽK: Vrábel, Boateng, Oinkonomou - Kohút, Riznič, Harba
FC ŠTK 1914 Šamorín: Gyurákovics - Malý, Vera (69. Oinkonomou), Pančík, Nagy, Vrábel (86. Čunta), Appiah (46. Boateng), Baez (69. Khomutov), Marič-Bjekič, Bögi (89. Štefanka), Leginus
FC Petržalka: Krížik - Kuník, Tóth (84. Bombík), Nemec, Kohút, Nagy, Gašparovič, Riznič, Danek, Sliacky, Kelemen (69. Harba)

FC ŠTK 1914 Šamorín - FCPA 2:0 (0:0)