V Šamoríne zaslúžené víťazstvo 2:1

Muži  -  29 Jún 2022

V treťom zo série prípravných zápasov zvíťazil náš tím v úmornej horúčave na pôde druholigistu v Šamoríne 2:1 po góloch Harisa Harbu a Patrika Daneka.

Naše mužstvo vstúpilo do zápasu nedorozumením v zadných radoch, ktoré potrestali domáci vedúcim gólom. V ďalšej časti hry zverenci trénera Haspru postupne preberali iniciatívu, no z niekoľkých sľubných šancí sa im do polčasu skórovať nepodarilo.

V druhej časti hry na ihrisku však dominovali a v závere dokázali otočiť skóre zápasu. Najskôr si Štefanec poradil s obranou hostí a ponúkol gólové zakončenie Harisovi Harbovi a v samom závere utiekol Patrik Danek (po striedaní za zraneného Rédekyho) obrannej línii domácich a s prehľadom umiestnil loptu k pravej žrdi. Po góle sa ozval záverečný hvizd, naše mužstvo zvíťazilo v Šamoríne 2:1.

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍNFC PETRŽALKA 1:2 (1:0)

Góly: 81. Harba, 90. Danek
FC Petržalka 1. polčas: Sokol – Petrišák, Privrel, Stašík, Kachnič – Lásik, Obročník – Danek, Piroska, Hurný – Gerebenits
FC Petržalka 2. polčas: Krížik – Pittner, Kuník, Rédeky, Tóth, Šutta, Alex, Bobrovský, Losiev, Tomovič, Štefanec, Harba

HLAS PO ZÁPASE:

Tréner Ján Haspra ml.: „V úvode zápasu sa prejavila naša nekoncentrovanosť, laxnosť, ani neviem ako to nazvať… Ale po tom, ako sme zistili, že proti nám hrá kvalitný súper, chlapci si zrejme vstúpili do svedomia, začali si plniť povinnosti, ktoré na ihrisku majú a od tej chvíle, kedy nám začal fungovať stred ihriska, sa naša hra úplne zmenila a už v prvom polčase sme si vytvorili niekoľko gólových príležitostí. Tie sme, žiaľ, nepremenili, ale v druhej časti hry sme zápas výsledkovo zvrátili. Ako som už povedal, od 15. minúty sme boli my na ihrisku lepším tímom.“