V šlágri kola zajtra proti Humennému o čelo tabuľky pred zrakmi legiend

Muži  -  28 Aug 2021

V zajtrajšom stretnutí 6. kola II. ligy sa stretnú dve tabuľkovo najvyššie postavené mužstvá aktuálneho ročníka FC Petržalka a FK Humenné. V rámci predzápasového ceremoniálu privítame medzi nami legendy petržalského futbalu, pamätníkov historicky prvého zápasu ZŤS Petržalka v 1. lige v sezóne 1981/82.

Prvá Petržalka proti doteraz nezdolanému Humennému a priamy súboj o čelo druholigovej tabuľky – to je leitmotív zajtrajšieho šlágra 6. kola, v ktorom privítame súpera z východného Slovenska. Naše mužstvo vstúpilo do súťaže prehrou v Trebišove, no potom v piatich zápasoch v rade schádzalo z ihriska s trojbodovým ziskom a po Dubnici, Žiline B, Bardejove, Rohožníku a Slovane B, sa pokúsia zverenci trénera Auxta pridať aj šieste víťazstvo v rade.

Humenčania majú na konte o jeden zápas menej a bilanciu 4 výhry a 1 remízu. Na štíte ambiciózneho nováčika zostali mužstvá z Podbrezovej, Šamorína, Púchova a Komárna, jeden bod vybojoval náš zajtrajší super na pôde FC Košice.

V priebehu týždňa sme si pripomenuli 40. výročie od prvého zápasu ZŤS Petržalka vo vtedajšej 1. československej lige v sezóne 1981/82, v ktorom naše mužstvo zdolalo Slaviu Praha 3:1. Bude pre nás cťou privítať aktérov tohto zápasu medzi nami na štadióne v Petržalke. Stane sa tak krátko pred úvodným hvizdom zápasu v rámci slávnostného predzápasového ceremoniálu a tak sa okrem súboja
o čelo tabuľky môžete tešiť aj na legendy petržalského futbalu a oživiť spomienky na jeden z najväčších úspechov v histórii petržalského futbalu.

Na základe usmernenie SFZ k organizácií futbalových zápasov súťažného ročníka 2021/2022 (s účinnosťou od 16.8.), vstup na zápas nie je podmienený testom (ani potvrdením o očkovaní alebo o prekonaní ochorenia COVID-19), do hľadiska môže zavítať 75% miest kapacity štadióna na sedenie. V platnosti zostáva dodržiavanie zásad R.O.R. (t.j. prekryté dýchacie cesty, dodržiavanie odstupov a dezinfekcia rúk). Zároveň žiadame návštevníkov zápasu aby sa riadili pokynmi organizátorov zápasu.

Zajtrajší zápas (nedeľa 29.8.) 6. kola II. ligy FC Petržalka – FK Humenné má tradičný výkop o 10:30, hlavným rozhodcom zápasu bude Ladislav Prešinský, na čiarach mu budú asistovať Matej Zemko a Juraj Halíček.