V Zlatých Moravciach prehra 0:4

Muži  -  05 Feb 2023

Zverenci trénera Zachariáša podľahli v prípravnom stretnutí na pôde fortunaligistu v Zlatých Moravciach 0:4, góly domáceho ViOn-u zaznamenali Demitra, Almeida a dvojgólový Mondek.

V chladnom počasí mali výhodu podpory silného vetra v prvej časti hry domáci, no do koncovky sa dostávalo aj naše mužstvo. V 10. min mieril do priestoru bránky ViOn-u Sliacky a o sedem minút neskôr aj Assuncao. Najbližšie ku gólu bol v 25. min Brigant, no jeho strela po prieniku do šestnástky z ľavého krídla skončila len na bočnej sieti. Domáci sa presadili v koncovke v 34. min, keď brankára Krížika prekonal Lucas Demitra.

Do druhej časti hry nahradil v obrannej línii Privrela Kelembet a po tom, čo Sliacky vyhral súboj v strede poľa s domácim Čonkom, a následnom úniku a centri z pravej strany, sa do koncovky dostal opäť Brigant. Jeho strela mierila nad brvno domácej bránky a tak skóre zápasu zostalo nezmenené. V 57. min bol blízko k vyrovnaniu kapitán Piroska, no jeho presnú strelu z priameho kopu vytesnil bravúrnym zákrokom domáci gólman na roh. V poslednej 30-minútovke dominovali hráči ViOn-u a po presných zásahoch Almeidu a dvojgólového Karola Mondeka uštedrili nášmu tímu prvú prehru v rámci zimnej prípravy v pomere 0:4.

Najbližšie stretnutie odohrá FC Petržalka na domácom štadióne už v stredu 8.2. o 16:00 proti rakúskemu ASV Siegendorf, v nedeľu 12.2. privítame opäť na domácej pôde český FK Hodonín.

FC ViOn ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE - FC PETRŽALKA 4:0 (1:0)

Góly: 34. Demitra, 53. Almeida, 64., 86. Mondek
FC Petržalka: Krížik – Oršula (77. Kachnič), Privrel (46. Kelembet), Konan, Kuník (77. Petrišák) – Chríbik (61. Halo), Piroska, Assuncao (61. Bobrovský) - Sliacky, Spáčil, Brigant (61. Danek).