Vadim Ševčuk o návrate po operácii kolena: „Čaká ma dlhá cesta, Petržalke odovzdám všetko čo viem!“

Muži  -  15 Dec 2021

V mládežníckych výberoch reprezentoval Ukrajinu, pôsobil v slávnom Dyname Kyjev, po príchode do Petržalky sa prepracoval na pozíciu brankárskej jednotky a získal si dôveru trénerov, spoluhráčov i fanúšikov. Rozlet Vadima Ševčuka zastavil (dočasne) až nešťastný okamih v zápase s Komárnom, po ktorom opúšťal ihrisko na nosidlách. Absolvoval operáciu kolena, na posledný tréning už prišiel medzi chlapcov do kabíny, aktuálne je na týždennej dovolenke v Egypte a doslova z neho srší odhodlanie urobiť všetko, čo bude potrebné, pre návrat medzi žrde.

Na tréning prišiel napriek chladnému počasiu v šortkách, o barlách, ale s úsmevom. Predsa len, operované koleno mu ešte nedovoľuje zaťažiť naplno nohu pri chôdzi a tak si pomáha barlami. Mám za sebou operáciu plastiky predného krížneho väzu, každé štyri dni som potom chodil na kontrolné vyšetrenia, po niekoľkých dňoch mi vybrali stehy a už som zahájil prvými cvičeniami rehabilitačný program. Čaká ma dlhá cesta, ale som pripravený ju podstúpiť,“ povedal „Ševa“, ako znie jeho prezývka, po poslednom tohtoročnom tréningu FC Petržalka.

26-ročný rodák zo Záporožia odcestoval v sobotu do Kyjeva a o deň neskôr sa letecky presunul do slnečného Egypta. „Pobudnem tam sedem dní, potom sa vrátim na Ukrajinu, navštívim rodinu, príbuzných, priateľov a rýchlo sa vrátim na Slovensko, kde ma čaká rehabilitácia. Viete, najbližšie obdobie nevnímam ako dovolenku. Naopak, čaká ma tvrdá, ťažká práca. Táto sezóna je pre mňa, žiaľ, už odpísaná. Beriem to ako fakt, no už teraz myslím na tú nasledujúcu,“ hovorí Vadim Ševčuk.

"Moju myseľ som nastavil pozitívne. To, čo prežívam, nie je ľahké. Čaká ma dlhá cesta, ale prejde to. Raz to bude mať koniec. Potrebujem len čas. To je to jediné, čo stratím. Túto sezónu a čas. Ale keď sa zotavím, vrátim sa silnejší. V nasledujúcom polroku budem môcť pracovať na veciach, ktorým som sa doteraz nevenoval. Keď sa vrátim, moje telo i moje mentálne nastavenie budú silnejšie. V skutočnosti sa nič zásadné nezmení, zmením sa iba ja!“Vadim Ševčuk po operácii koelna zavítal na štadión na posledný tréning FC Petržalka v kalendárnom roku 2021.

Vadimove odhodlanie je obdivuhodné. A rovnako jeho oddanosť klubovým farbám. "Poviem to s plnou vážnosťou. Podpora vedenia klubu, trénerov, spoluhráčov a fanúšikov mi vytvorili s týmto klubom obrovské puto. Dostal som toľko pozitívnej sily, energie, podpory. Chcem sa všetkým poďakovať, vážim si to. Áno, zranenie ma ešte viac spojilo s Petržalkou. Ja nepremýšľam o ponukách, pre mňa nie je Petržalka prestupová stanica, schodík v kariére, z ktorého sa odrazím niekam inam. Samozrejme, niekto z nás nevie, čo prinesie budúcnosť, stať sa môže všetko. Ale úprimne, ja som už Petržalčan a tomuto klubu patrí moja myseľ i srdce. Petržalke dám všetko, čo vo mne je. Verím, že to budem môcť ukázať už v budúcej sezóne,“ dodal na záver srdciar „Ševa“.

Prajeme príjemný pobyt a pozdravujeme na diaľku do Egypta, posielame veľa síl a energie, a prajeme najmä skoré uzdravenie Ševa!