Vadim Ševčuk ukončil profesionálnu kariéru

Muži  -  10 Feb 2023

Ukrajinský brankár Vadim Ševčuk, donedávna v službách FC Petržalka, sa rozhodol vo veku 24 rokov ukončiť futbalovú kariéru na profesionálnej úrovni.

Štart jarnej časti sezóny 2022/23 sa nezadržateľne blíži a prichádza čas sumarizovať pohyb v kádri FC Petržalka. Isté je, že v ďalších zápasoch už v petržalských farbách neuvidíme brankára Vadima Ševčuka. Dôvod je vzhľadom k jeho futbalovému veku veľkým prekvapením, „Ševa“ sa totiž rozhodol ako 24-ročný ukončiť profesionálnu kariéru brankára.

Po príchode do Petržalky sa bývalý mládežnícky reprezentant Ukrajiny postupne vypracoval na jedného z najlepších druholigových gólmanov a po dlhej pauze, kedy absolvoval po vážnom zranení operáciu plastiky predného krížneho väzu, sa dokázal medzi žrde v záverečných zápasoch jesennej časti prebiehajúceho ročníka II. ligy vrátiť. Aj jeho zásluhou sa naše mužstvo posunulo, po nevydarenom vstupe do súťaže, tabuľkovo a herne vyššie. O to viac prekvapil jeho odchod do futbalového dôchodku.

"Vadimove rozhodnutie ukončiť kariéru je pre nás nečakané, ale zároveň ho rešpektujeme. Ďakujeme mu za odvedené služby v petržalských farbách a prajeme mu v súkromnom živote len to najlepšie,“ vyjadril poďakovanie v mene vedenia FC Petržalka generálny manažér Andrej Kalina.

Naše mužstvo odohrá v nedeľu (12.02.) ďalší zo série prípravných zápasov doma proti českému FK Hodonín, v nasledujúcom týždni vám predstavíme jednotlivo hráčov, ktorí v priebehu zimnej prestávky posilnili káder nášho mužstva.