Včera fototermín, zajtra duel banskobystrickej Dukle

Muži  -  11 Sep 2021

Po reprezentačnej prestávke naskočí náš tím do druholigového kolotoča zajtrajším domácim stretnutím proti banskobystrickej Dukle. Mužstvo trénera Auxta absolvovalo včera popoludní fototermín, zajtra sa predstaví proti 5. tímu aktuálnej druholigovej tabuľky z Banskej Bystrice.

Po súboji s Humenným malo počas minulého víkendu naše mužstvo voľno. Zápas 7. kola s FK Rohožník si naše mužstvo predohralo pre reprezentačné povinnosti trénera Mária Auxta, ktorý zastáva funkciu asistenta trénera SR U21, a spolu s ním si reprezentačné povinnosti plnili aj hráči Kristián Mihálek a Simeon Kohút. V tejto súvislosti dávame do pozornosti tiež účasť dvojice Viktor Sliacky a Branislav Spáčil v reprezentačnom tíme do 19 rokov a najmä vyrovnávajúci gól Sliackeho v súboji so Severným Macedónskom U19 (1:1) v chorvátskom Zaprešiči.

Aj na štvoricu mládežníckych reprezentantov sa bude spoliehať tréner Auxt v zajtrajšom súboji s banskobystrickou Duklou, ktorým odštartuje sériu štyroch náročných zápasov v rade s predsezónnymi ašpirantmi na postup do najvyššej slovenskej súťaže (Banská Bystrica, Skalica, Podbrezová, Košice).

Keď je reč o sériách, pripomeňme si tú petržalskú, ktorá zaznamenala doteraz šesť zápasov bez prehry v rade (5 výhier a 1 remíza) a aj preto patrí nášmu mužstvu po 7. kole skvelá tretia priečka druholigovej tabuľky. Banskobystričania zdolali v ostatnom kole na domácej pôde KFC Komárno 2:0 a rovnakým výsledkom zvíťazili v 5. kole v Púchove.

Na základe usmernenie SFZ k organizácií futbalových zápasov súťažného ročníka 2021/2022 (s účinnosťou od 16.8.), ani zajtrajší vstup na zápas nie je podmienený testom (ani potvrdením o očkovaní alebo o prekonaní ochorenia COVID-19), do hľadiska môže zavítať 75% miest kapacity štadióna na sedenie. V platnosti zostáva dodržiavanie zásad R.O.R. (t.j. prekryté dýchacie cesty, dodržiavanie odstupov a dezinfekcia rúk). Zároveň žiadame návštevníkov zápasu aby sa riadili pokynmi organizátorov zápasu.

Zápas 8. kola II. ligy FC Petržalka – Dukla Banská Bystrica (nedeľa 12.9.) má výkop o 10:30, hlavným rozhodcom zápasu bude Lukáš Dzivjak, na čiarach mu budú asistovať Michal Sluk a Peter Mihalík.