Veľký piatok – veľký obrat a víťazstvo 3:2 v Podbrezovej

Muži  -  19 Apr 2022

Zverenci trénera Auxta sa postarali o prekvapenie 25. kola II. ligy, nevídaným výkonom v 2. polčase otočili výsledok z 0:2 na konečných 3:2 na pôde lídra druholigovej tabuľky v Podbrezovej.

V 7. minúte letelo zakončenie Mateja Oravca nad Sokolovu bránu. 16. minúta priniesla nepresné hlavičkové zakončenie útočníka Petržalky Harisa Harbu a na opačnej strane ihriska mieril tesne vedľa pokus Kuzmu. O päť minút neskôr letel priamy kop Pavúka tesne nad Sokolovu bránu. V 31. minúte sa vyznamenal brankár Petržalky Peter Sokol, keď na bránkovej čiare zastavil hlavičku Mareka Kuzmu. O šesť minút letela tečovaná strela Pavuká nad Sokolovu svätyňu. V 38. minúte sa Podbrezová ujala vedenia. Špyrka vysunul Mareka Kuzmu, ktorý pohotovým zakončením prekonal Sokola. O chvíľu si gólman Sokol na dvakrát poradil s pokusom Mateja Grešáka. V 42. minúte zvýšili domáci svoje vedenie. Ďatko našiel v pokutovom území voľného Jozefa Špyrku, ktorý presnou strelou po zemi strelil druhý gól Podbrezovčanov. Po prvom polčase tak viedla Podbrezová nad Petržalkou 2:0.

Do druhého polčasu urobili obaja tréneri zmeny v zostavách. Na domácej strane nahradili Jozefa Špyrku a Mateja Grešáka Peter Kováčik a Vladimír Kukoľ. Vo farbách Petržalky vymenil Tomáša Nagya Jakub Hronec. V 49. minúte vyrazil brankár Sokol nohou na roh zakončenie Galčíka. O tri minúty sa pokus striedajúceho Kováčika obtrel o žrď Sokolovej svätyne. 55. minúta priniesla ďalšiu strelu Rolanda Galčíka a Sokolov zákrok. V 65. minúte zakončil rovnaký hráč v ťažkej pozícii vedľa brány Petržalky. O dve minúty skončila ďalekonosná strela Lukáša Gašparoviča na brvne Ludhovej brány. Po následnom rohu Petržalka znížila, keď sa hlavou presadil Marko Kelemen. Na druhej strane ihriska vypálil striedajúci Kukoľ, lenže Peter Sokol jeho pokus vyrazil na brvno. V 74. minúte Petržalka vyrovnala. Po rýchlom protiútoku nahral Kelemen Viktorovi Sliackemu, ktorý dorazil loptu do odkrytej brány. V 82. minúte vyrazil Sokol Breznaníkovu strelu a o chvíľu neskôr zakročil aj proti pokusu Paraja, ktorý famózne vyrazil na roh. Zakrátko letel pokus Erika Grendela mimo Sokolovej brány. V 87. minúte hlavičkoval vedľa Marek Kuzma. V nadstavenom čase dokonal obrat Petržalky gólom na 3:2 Patrik Bombík, keď presnou strelou rozvlnil sieť po tom, ako sa k nemu odrazila lopta po rohovom kope Jakuba Hronca. Petržalka si už vedenie do konca zápasu postrážila a tak vďaka skvelému obratu zdolala Podbrezovú v pomere 3:2.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Mária Auxta v stredu 20.4.2022 o 17:00, keď sa v dohrávke 23. kola predstavia na pôde MFK Dukla Banská Bystrica.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC PETRŽALKA 2:3 (2:0)
Góly: 38. Kuzma, 42. Špyrka - 68. Kelemen, 74. Sliacky, 90. Bombík
ŽK: Sokol, Kozák, Štefanec, T. Tóth, Gašparovič
Podbrezová: Ludha - Oravec, Pavúk (80. Issa), Špyrka (46. Kováčik), Ďatko (68. Grendel), Grešák (46. Kukoľ), Paraj, Bakaľa, Kuzma, Galčík (80. Breznaník), Bartoš
Petržalka: Sokol - Kuník, Kozák, Nemec, Kohút, Štefanec (63. Hurný), Nagy (46. Hronec), Tóth, Gašparovič (90. Riznič), Harba (63. Sliacky), Kelemen (85. Bombík)

ŽP Šport Podbrezová - FCPA 2:3 (2:0)