Vezieme tri body z Dolného Kubína po výhre 2:0

Muži  -  27 Okt 2022

V dohrávanom stretnutí 11. kola II. ligy vycestovali futbalisti Petržalky na pôdu nováčika súťaže MFK Dolný Kubín, po góloch Juraja Pirosku a Tomáša Brigant zvíťzili 2:0.

Do prvej vážnejšej príležitosti sa dostal v 17. minúte domáci Kristián Lukáčik, ale jeho strela tesne minula Ševčukovu bránu. Na opačnej strane hracej plochy nenamieril z dobrej pozície presne po Rizničovej prihrávke z ľavej strany ani Petržalčan Štefanec a v 23. minúte chytil brankár Kubína Baláž Lásikov volej. Následne to skúsil technickou strelou znovu Lukáčik, ale pozorný Ševčuk tento pokus kryl. V 33. minúte zakončoval tiesnený Kifoumbi, lenže gólman Ševčuk dokázal loptu skryť do rukavíc, o chvíľu neskôr minul bránu Kubínčanov svojím pokusom aktívny Matej Riznič. V závere polčasu to skúšal ten istý hráč, ešte raz, jeho pokus z hranice šestnástky letel nad Balážovu svätyňu a tak po prvom polčase bol na Orave stav nerozhodný 0:0.

Do druhého dejstva nastúpil Dolný Kubín s dvomi zmenami v zostave, keď Matúša Ončáka a Bena Ronalda Kifoumbiho vystriedali Samuel Farský a Adam Hanes. V úvode druhej polovice hry chytil Vadym Ševčuk strelu aktívneho Lukáčika, v 50. minúte na opačnej strane vyrazil Filip Baláž nebezpečný strieľaný center Tomáša Stašíka a o päť minút pekne vystrelil domáci Lukáš Lupták, ktorého zakončenie Ševčuk končekmi prstov vyrazil na roh. 63. minúta priniesla obrovskú šancu Farského, ale gólman Ševčuk jeho koncovku zblízka dokázal skvele reflexívne vyraziť. O chvíľu vystrelil po Piroskovom rohu z voleja Richard Lásik, ale trafil len jedného z obrancov Kubína. Následne na opačnej strane tesne minula Ševčukovu svätyňu strela Adama Hanesa. V 73. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa k odrazenej lopte dostal Juraj Piroska a presnou strelou k žrdi spoza šestnástky rozvlnil sieť. O chvíľu vyrazil Filip Baláž najskôr Lásikovu strelu a po nej kryl aj pokus Tomáša Briganta. V 79. minúte netrafil bránu Dolného Kubína z dobrej pozície Matúš Kuník. O tri minúty sa predral do pokutového územia Lukáš Lupták, ktorého zakončenie zablokoval obranca Filip Oršula a následne loptu skryl do rukavíc brankár Ševčuk. V 87. minúte najskôr chytil gólman Baláž Piroskov priamy kop a na opačnej strane hracej plochy zblokoval nebezpečný center agilného Luptáka obranca Petržalky Šimon Kozák. V samom závere stretnutia pridala Petržalka druhý gól. Pittner vysunul dlhým pasom za obranu Harisa Harbu, ktorý posunul loptu pätičkou za seba a Tomáš Brigant pohodlne zakončil do odkrytej brány. Otvoril si tak strelecký účet v čiernobielom drese, Petržalka tak zdolala MFK Dolný Kubín v pomere 2:0.

V najbližšom stretnutí privítajú zverenci trénera Alexandra Zachariáša v nedeľu 30.10.2022 o 10:30 na domácej pôde kolektív MŠK Púchov.

MFK DOLNÝ KUBÍN - FC PETRŽALKA 0:2 (0:0)

Góly: 73. Piroska, 90. Brigant
ŽK: Kuník, Lásik
MFK Dolný Kubín: Baláž - Lupták, Sopúch, Ončák (46. Farský), Janec (74. Amobi), Zemko, Lukáčik (62. Kubík), Pišoja, Kolorédy (62. Lekaj), Kifoumbi (46. Hanes)
FC Petržalka: Ševčuk - Oršula, Privrel, Stašík, Kuník, Lásik, Riznič (86. Kozák), Štefanec (64. Piroska), Sliacky (86. Pittner), Brigant, Spáčil (68. Harba)

MFK Dolný Kubín - FCPA 0:2 (0:0)